Casper GT 740M Laptop kapanması

alper150

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi günler. Casper marka 4. nesil bir laptop kullanıyorum rütin temizlik ve bakımlarını yaptırıyorum fakat son günlerde laptop kendini kapatmaya başladı. Bir anda kapanıyor prizden çekilmiş gibi. Ama bir sorun fark ettim laptopu sessiz modda kullanınca kapanıyor normal modda kullanınca kapanmıyor sizce sebebi ne olabilir veya nasıl bir çözüm bulabilirim. (Laptopda ısınma sorunu yoktur.)

Sistemim:
İntel Core i5-4200M 2.50 GHz
Nvidia GT 740M
6 GB RAM
Win 8.1

Son düzenleyen: Moderatör:
sessiz moddan kastınız fanın hızına mudahale etmek ise ısınma sorunudur. Isı sensörlerini çalışma ve kapanma anına kadar test ettiniz mi?

Isı ölçümü yaptım muhtemelen ısıdan kapanıyor 96 ya kadar gördüm sonra oyuna döndüm 2 dakika oynadım kapandı muhtemelen 100ü bulunca otomatik olarak kapatıyor. Fakat anlamadığım bir konu var daha 2 gün önce termal macunları yeniledim neden bu kadar fazla ısınma yapıyor

Isınma Casper'ın kronik sorunu. Soğutma sistemleri iyi değil, birde siz sessiz moda sokup fanları yavaşlatıyorsunuz :) Termal macun yerine, termal padde kullabilirsiniz ama pek etkili olacağını sanmıyorum. Normal modda kullanmaya devam edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı