Casper laptop GT 740M görmeme sorunu

mongolwarrior

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, anlamış olacağınız üzere kuzenim maalesef bir hata yapıp Casper marka bir bilgisayar almış. Sonra bilgisayarı bozulmuş yaptırmışlar falan ama olay şöyle ; Laptopta GT 740M kart varmış. Birden bire bilgisayar kapanmış ve açmaya çalıştığında ses gelip görüntü gelmiyormuş. Bilgisayarcıya götürmüş ama aldığında oyunlarda çok düşük FPS almış. Ekran kartına bakmış HD graphics yazıyor. Sordu bana ekran kartını çalmış olduğunu düşündüm getir bana bakayım dedim. Ekran kartı yerinde duruyor fakat laptop ekran kartını görmüyor sizce bunun bir çözüm yolu var mıdır? Laptoplarla pek aram olmadığı için yardım edemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurup bütün sürücüleri donanım kimlikleri ile yüklesin. Eğer aygıt yöneticisinden hala gözükmüyorsa GT 740M, muhtemelen GPU veya GPU'nun çalışmasını sağlayan bir aygıt zarar görmüştür. Servise versin diyeceğim ama ürün açılmış. Eğer tamirci hor davranmışsa ve kullanıcı hatasına sebep olacak bir şey yapmışsa ürün garantı dışı kalmış demektir. Daha iyi bir servise götürüp tamir olmasını umut etmesinden başka yapacaği işlem yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı