Casper klavyede tuş sürekli basılı kalıyor

thebigboss

Hectopat
Merhaba. Klavyede " n " harfi sürekli basılı kalıyor. " Nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn " diye yazı yazıyor. Sadece " n " tuşu basılı kalıyor diğer tuşlarda hiçbir sıkıntı yok. Bundan aylar önce klavyeye kolonya dökülmüştü. Sonra 1-2 gün çalışmamıştı. Güneşe koymuştum kuruyup sonra çalışmaya başlamıştı. Bugün tekrar klavyede sıkıntı yapmaya başladı. Tuş klavyede takılı değil basılı kalmıyor yani. Ama sürekli basılı kalıyormuş gibi yazı yazıyor. Basmadığım halde.
Klavye bu:

1592_buyuk.jpg

Klavyeden kaynaklı çözümü yok, benim klavyeme de kuzenim ballı ada çayı dökmüştü.
M harfi takılıyordu "mmmmmmmm" oluyordu 6-7 yıl oldu hala böyle kullanıyorum çözümü yok.

Sana bir tüyo veriyim ekran klavyesi kullanabilirsin.

Denemedim. Hocam şimdi fark ettim "n" tuşuna basınca basılı kalıyor n tuşunda sıkıntı varmış.

Oksitlenme derken? Ne gibi hocam anlamadım.

Aslında oksitlenme elektronik devrelerin üzerine su ya da sıvı bir şey dökülmese bile nemden dolayı üzerinde bir tabaka oluşuyor diyebilirim tam olarak oksitlenmek nedir bilmiyorum ama aklıma ilk olarak o geldi. Basılı kalmasının en mantıklı sebebi üzerine sürekli baskı uygulandığından dolayıdır diye düşünüyorum ama sen basmıyorsan tuşa kim ya da ne baskı uyguluyor onun çözülmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı