Casper laptopta işlemci vida kırılması

hatred91

Centipat
Selam, işlemci üzerinde bu şekilde kırılma var (4. kol) ve bilgisayarı ısıtıyor. Kırılan parça elimde arkadaşlar japonla yapıştırmaya kalktım ama ufak bir yerde olduğundan yapıştıramadım açıkçası ne yapmalıyım?

2xxx.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, işlemci üzerinde bu şekilde kırılma var (4. kol) ve bilgisayarı ısıtıyor. Kırılan parça elimde arkadaşlar japonla yapıştırmaya kalktım ama ufak bir yerde olduğundan yapıştıramadım açıkçası ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 452402
Çaprazında kalan vidayı da sök, diğer ikisini tam sık. Bende de olmuştu idare etti bir süre, bende laptop da olmuştu, olmayabilir dene istersen.

Kırılan parça, deliğin altından giriyorsa oradan geçirip daha uzun bir vida ile tutturabilirsin. Ya da oradan geçebilecek ufak 2 somun 1 civata kullan. Japon ve karbonat ile ya da epoxy ile de eski yuvayı yapıştırmayı deneyebilirsin, anakarttaki komponentlere bulaştırırsan sıkıntı olabilir.

Sert yapıştırıcı ile yapıştırılır. Casper işlemcinin herkesin vida yerleri kırılıyor. Sıcaktan çatlıyor vida yerleri kopuyor. Benimde aynı idi bilgisayarcı da yapıştırıcı sürdü silikon tarzında sert bir maddeydi. 2 - 3 sene öyle idare etti sonra cihaz gümledi tabi:)

Casper csd saglam ve güçlü bu pc den kurulduğum içim şansliyim ayni sorun ve gt840m imde ariza vermesiyle casper in adini bile anmiyorum artık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı