Casper laptopun sıcaklık değerleri normal mi?

lexoqe

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben sökmüşken termal macunları yeniledim. Boşta 50-65 derece, internete girince 75'leri geçiyor. Bir anormallik var gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sökmüşken termal macunları yeniledim. Boşta 50-65 derece, internete girince 75'leri geçiyor. Bir anormallik var gibi.
İnternete girince 75'i geçmesi normal değil hocam. Hangi termal macunu kullandınız bir de doğru kullandığınızdan emin misiniz?

Evet internetten izledim. Kasamda kullandığım termal macunu sürdüm. İdare etsin diye Snowman M200 içinden çıkan termal macunu sürdüm. Kasamda 1-2 ay idare etti. Laptopun idare eder diye ondan kullandım. Çok güzel bir macun değil ama yıllarda değişmemiş bir laptopu rahatlatması gerekiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Boşta 50-65 derece bilgisayar zaten normal değil. Benimki bile boşta 30-40 arası gidiyor ağır yük altında (render vs) maksimum 55-60 oluyor.
macunları düzgün taşmadan sürdüğünüze ve işlemci üzerindeki çiplere zarar vermediğinizden emin olun.

Sıcaklık değerleri bu mevsime göre çok kötü. Sisteminizi tekrar bir gözden geçirin, bilginiz yok ise direkt olarak bilgisayarcıya verebilirsiniz.

Benim laptop boşta 39 derece, misal şu anda 5 sekme açık 43 derece civarlarında. Bakımını 5 ay önce yaptırdım.

Bilginiz yok ise direkt olarak bilgisayarcıya verebilirsiniz.

Çok fazla güvendiğiniz biri olmadığı sürece bilgisaycıya vermenizi önermiyorum aslağa bir defa eski laptop götürdüm önceden açtığı bir oynu bile açmıyor artık büyük ihtimal bir parça çalındı ama hangisi bilmiyorum kontrol etmemiştim.

Çok fazla güvendiğiniz biri olmadığı sürece bilgisaycıya vermenizi önermiyorum aslağa bir defa eski laptop götürdüm önceden açtığı bir oynu bile açmıyor artık büyük ihtimal bir parça çalındı ama hangisi bilmiyorum kontrol etmemiştim.

Tabii ki öyle. İyice bir araştırma yapmak daha sağlıklı olur gerçi Google yorumlarda eşe dosta yorum attırıyorlar.

Tabii ki öyle. İyice bir araştırma yapmak daha sağlıklı olur gerçi Google yorumlarda eşe dosta yorum attırıyorlar.

Oda öyle en iyisi benim kararım vermemek ha tanıdığın biridir (artık onlarada güven kalmadı ama ) güveniyorsan ona verebilirsin başka türlü hayatta vermem ya yetkili servis ya da kendim yaparım.

Geri
Yukarı