Casper Nirvana laptopun sıcaklık değerleri nasıl?

ErenFitoz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Casper laptop termal macun değiştirdim fakat eskisinden daha çok ısındığını fark ettim. Bu değerler normal midir, bilgisi olan arkadaşlar desteğinizi bekliyorum.

• Windows 8.1 Pro.
  • Casper Nirvana i5 3230M.
  • DDR3 8 GB 1633 MHz RAM.
  • GeForce 635 m 2 GB harici ekran kartı / Intel HD grap. 4000.

Sistem bu. Değerleri resim olarak paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• 20220311_234943.jpg
    20220311_234943.jpg
    47,3 KB · Görüntüleme: 24
Oyun açık Silkroad Online Oynuyorum Kasmalar Oluyordu Termal Macun Değiştim Sanki Daha Çok Isınıyor. Eskiye göre daha çok sıcak üflüyor fan . Değerleri paylaştım acaba başka sorun mu var diye
Boştaki değerlerinizi de paylaşın. Termal macun değişimini siz mi yaptınız? Bu işlerde amatör müsünüz? Öyleyse bir bilene danışın.

Termal macun değişimi için ne tür bir deneyim gerekiyor ilk defa yapmadım , donanımlarla iç içeyim , söküp takıp tamir onarım bakım yapabiliyorum kendi çapımda , fakat çok ileri düzeyde değil , laptop sistemleri hakkında çok tecrübem yok o yüzden bilgi danışıyorum , bulunduğum bölgedeki bilişimcilere güvenmiyorum olmayan sorunlara var deyip uçuk kaçık meblalar ile olmadık sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz ne yazıkki. Buradann bilgi danışmayı ve varsa yapabileceğim birşey onu öğrenmeye çalışıyorum ilginize teşekkür ediyorum.

Fanın eskiye göre daha sıcak üflemesi normal, yeni macun sayesinde ısıyı daha iyi aktarıyordur. Daha sağlıklı sonuç için 10-15 dakika yük altında bıraktıktan sonra sıcaklıkları paylaş, eğer 90 dereceleri görmüyorsa sıkıntı yok derim. Takılmalar hdd kaynaklı da olabilir.

Fanın eskiye göre daha sıcak üflemesi normal, yeni macun sayesinde ısıyı daha iyi aktarıyordur. Daha sağlıklı sonuç için 10-15 dakika yük altında bıraktıktan sonra sıcaklıkları paylaş, eğer 90 dereceleri görmüyorsa sıkıntı yok derim. Takılmalar hdd kaynaklı da olabilir.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim . Yedek hdd var birde onu takıp deneyeceğim.

Geri
Yukarı