Casper neden alınmıyor?

Bütçe
26.000
Arkadaşlar biliyorum her şeye baktım herkes gömüyor, Casper'ın yeni serilerinde daha iyi olduklarını duydum. Soğutma konusunda daha iyileştiklerini duydum, fiyat açısı olarak 22 bin liraya 16 GB RAM'li RTX 3060'lı ve 1Terabyte SSD sunuyor bu fiyat aralığında böyle bir şey bulamadım. Bana eğer alırsam neler olacağını söyleyebilecek birisi var mı? Aşırı iyi bir fiyat gibi geldi bana.

Eğer bu fiyat aralığında daha iyi bir bilgisayar bulabilecek olan varsa atabilir mi?
Eğer daha iyi bulabilirseniz maksimum 25k.
Dostum bir arkadaşım casper pc almıştı 1 ay içinde aşırı ısı nedeni ile garantiye yolladı. Bir kaç hafta bekledi ona verilen cevap cihazın sorunsuz olduğu testlerde başarılı sonuç verdiği idi. Ancak arkadaşım en basit CSGO orta ayarlarda bile girdiği zaman sistem ısınıyor fazla ısınırsa kendini kapatıyordu o yüzden karar sana kalmış.

Dostum bir arkadaşım Casper PC almıştı 1 ay içinde aşırı ısı nedeni ile garantiye yolladı. Birkaç hafta bekledi ona verilen cevap cihazın sorunsuz olduğu testlerde başarılı sonuç verdiği idi. Ancak arkadaşım en basit CS:GO orta ayarlarda bile girdiği zaman sistem ısınıyor fazla ısınırsa kendini kapatıyordu o yüzden karar sana kalmış.

Hocam yeni G870 serisinde soğutma iyi diyorlar ama?

Dostum bir arkadaşım casper pc almıştı 1 ay içinde aşırı ısı nedeni ile garantiye yolladı. Bir kaç hafta bekledi ona verilen cevap cihazın sorunsuz olduğu testlerde başarılı sonuç verdiği idi. Ancak arkadaşım en basit CSGO orta ayarlarda bile girdiği zaman sistem ısınıyor fazla ısınırsa kendini kapatıyordu o yüzden karar sana kalmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam detaylı olarak sebebini söyleyebilir misiniz?

Genel olarak malzeme kalitesi kötü Turbox gibi markalar kadar kötü bir malzameye ve ortalamanın altı bir soğutmaya sahip müşteri hizmetlerinde çok fazla şikayet vardı destek vermiyorlar falan diye.

Oyun için laptop alacaksan Casper, Monster, HP vs. gibi markalardan uzak dur bence MSI ve ASUS'a yönel.

Geçen senenin giriş seviyesi modellerinde en rezil kalitesiz ve / veya sorunlu markalar Asus ve MSi'dı. Markaya göre değil modele göre ayırın laptopları.

Bu arada laptopların hepsi ısınıyor. Bazı arkadaşlar laptoplarda oyun oynarken masaüstü sıcaklıkları yazıyorlar. O sıcaklıklar gerçekse o oyun, sistemi doğru dürüst kullanmıyor demektir.

Son düzenleme:
Geçen senenin giriş seviyesi modellerinde en rezil kalitesiz ve / veya sorunlu markalar ASUS ve MSI'dı. Markaya göre değil modele göre ayırın laptopları.

Bu arada laptopların hepsi ısınıyor. Bazı arkadaşlar laptoplarda oyun oynarken masaüstü sıcaklıkları yazıyorlar. O sıcaklıklar gerçekse o oyun, sistemi doğru dürüst kullanmıyor demektir.

Hocam bende onu düşünüyordum laptopta nasıl masaüstü değerleri alınsın benim bildiğim kadarıyla bu kadar ısınması normal değil mi?

Hocam bende onu düşünüyordum laptopta nasıl masaüstü değerleri alınsın benim bildiğim kadarıyla bu kadar ısınması normal değil mi?

Normal. Turbo boostu kapatır, fazla güç istemeyen bir oyun ya da düşük ayarlarda oyun oynayıp, FPS'yi 60'a sabitlersen belki masaüstünün normal oyun sırasındaki değerleri alınabilir. Onun dışında altta zeminle arasına mesafe bırakman yeterli. Soğutucu falan sağlıklı çalışan bir laptop soğutma sistemini en fazla 3-4 derece etkiler. İnsanların soğutuculardan 10-15 derece alması ya önceden altta yükseklik bırakmadan kullandıkları için laptoplarını ya da soğutma sistemi düzgün çalışmadığı için. Aldığım bütün laptoplarda ilk aldığım gün soğutucu ilede denedim. 1-2 derece anca farkediyordu. (ki oldukça kaliteli bir soğutucum var)

Normal. Turbo Boost'u kapatır, fazla güç istemeyen bir oyun ya da düşük ayarlarda oyun oynayıp, FPS'yi 60'a sabitlersen belki masaüstünün normal oyun sırasındaki değerleri alınabilir. Onun dışında altta zeminle arasına mesafe bırakman yeterli. Soğutucu falan sağlıklı çalışan bir laptop soğutma sistemini en fazla 3-4 derece etkiler. İnsanların soğutuculardan 10-15 derece alması ya önceden altta yükseklik bırakmadan kullandıkları için laptoplarını ya da soğutma sistemi düzgün çalışmadığı için. Aldığım bütün laptoplarda ilk aldığım gün soğutucu ile de denedim. 1-2 derece anca fark ediyordu. (ki oldukça kaliteli bir soğutucum var)

Hocam size soruyorum sizce Casper alayım mı bu sefer iyi gibi duruyor.

Aşırı ısınma sorunlarını çözmediler hala sanırım. Ayrıca Casper'da sadece ısınma problemi değil, anakartı falanda kalitesiz dandik Çin kartlar. Bence alma.
Baktığım videoda iyi bir iş çıkarmışlar gibi alırsam bir sorun çıkarsa iade edebilirim değil mi?

Aşırı ısınma sorunlarını çözmediler hala sanırım. Ayrıca Casper'da sadece ısınma problemi değil, anakartı falanda kalitesiz dandik Çin kartlar. Bence alma.

Hocam ek olarak bunu yazayım dedim hem Max Q demişler hem Max-P yani anlamadım ama?

Şuan sordum ekran kartı max p versiyonu.

Dosya Ekleri

• Casper_Excalibur_G870.1245-BF60X-B_Intel_Core_i5-1 94983ca4-a34f-4d5d-a644-e82e18242eb3       ...png
    Casper_Excalibur_G870.1245-BF60X-B_Intel_Core_i5-1 94983ca4-a34f-4d5d-a644-e82e18242eb3 ...png
    46,8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam yeni G870 serisinde soğutma iyi diyorlar ama?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanmıyorum dostum diyelim iyi ancak destek personelinin iyi olduğu söylenemez.

Geri
Yukarı