Casper neden alınmıyor?

Bütçe
26.000
Oyun için laptop alacaksan Casper, Monster, HP vs. gibi markalardan uzak dur bence MSI ve ASUS'a yönel.

Monstar Abra A5 var 7 aydır kullanıyorum. 10 gün hiç kapatmadan çalıştırıyorum, potansiyeline göre cok cok iyi iş cıkarıyor gereğinden fazla FPS bile alıyor oyunlarda. Metro, Cyberpunk'ta saatlerce FPS kaybetmeden oynatıyor Max 80 90 oluyor ısı ki RTX ekran kartlı cohu PC'de var 3 tane farklı model var bizde. Ön yargıyla bakmamanı isterim malzeme kalitesi ve markasından fiyatı belli zaten. Enazından ben Lenovoyum 1999'dan kalma laptop al sana 29 bin lira demiyolar da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar biliyorum her şeye baktım herkes gömüyor, Casper'ın yeni serilerinde daha iyi olduklarını duydum. Soğutma konusunda daha iyileştiklerini duydum, fiyat açısı olarak 22 bin liraya 16 GB RAM'li RTX 3060'lı ve 1Terabyte SSD sunuyor bu fiyat aralığında böyle bir şey bulamadım. Bana eğer alırsam neler olacağını söyleyebilecek birisi var mı? Aşırı iyi bir fiyat gibi geldi bana.

Eğer bu fiyat aralığında daha iyi bir bilgisayar bulabilecek olan varsa atabilir mi?
Eğer daha iyi bulabilirseniz maksimum 25k.
Oyun için alacaksan uzak dur bence. Alacaksan MSI-ASUS iyidir.

Arkadaşlar biliyorum her şeye baktım herkes gömüyor, Casper'ın yeni serilerinde daha iyi olduklarını duydum. Soğutma konusunda daha iyileştiklerini duydum, fiyat açısı olarak 22 bin liraya 16 GB RAM'li RTX 3060'lı ve 1Terabyte SSD sunuyor bu fiyat aralığında böyle bir şey bulamadım. Bana eğer alırsam neler olacağını söyleyebilecek birisi var mı? Aşırı iyi bir fiyat gibi geldi bana.

Eğer bu fiyat aralığında daha iyi bir bilgisayar bulabilecek olan varsa atabilir mi?

modelin cok bir önemi olmuyor şu devirde. Bende 3 farklı model var Lenovo, Monster, HP, hepsi aynı neredeyse şekilleri hassasiyetleri marka değerleri değişiyor işte. Cok önceden carper vardı cok çat kırıldım marka ama Gaming modellerinde öyle midir bilmem eğer temiz bir kullanıcıysan kaçırma . baktım en ucuzu o yani i5 olması cok kötü darboğaz yapabilir bende 11400h var ve yetmiyor cok yüksek oyunlarda . i7 12 nesil iyidir yada rayzenler cok güçlü

3 senedir Casper tabletim var hafiften şarjı az gitmeye başladı film izlerken 5 6 saatte bitiyor. Başka şimdiye dek hiç sıkıntı kasma donma vs çıkarmadı, 5 senedir Casper monitörüm var bir gün tik demedi, G770 Casper laptopum var 1650 ekran kartlı 2 sene oldu olmadı daha bir gün şikayetçi olmadım. 18 senelik Casper masaüstü PC im hala çalışıyor idi 2 sene önce yeniledim :) elektronik eşya biraz da şans bence. Kimilerine sıkıntılı ürün denk gelmiş kimise de asparagas kulaktan duyma haberler le kendilerini mutlu ediyorlar hayır kötü kaka kaka diye.

Herkes kendi kafasından bişey söyler dostum ben Casper excalibur e750 kasa aldım gayet memnunum

Çok sıkıntısı var kasa kalitesiz, klavyede tuşlar çıkıyor, USB portu bozuluyor... Bu sorunu yaşayan kişilerde var.
Bende Casper kullanıyorum 2 yıl önce almıştım o zamanlar bilmiyordum.

Yani hocam gaming laptop için bir çok marka var genelde bende bu konulara ilgili olduğum için araştırmayı seviyorum youtube üzerinden bir çok karşılaştıma yorumları falan izledim forumlarda yorumların geneline baktığımda Casper excalibur markası ön plana çıkıyor gibi son zamanda zaten video çekenler de akıllı turbo soğutucu özelliğininden sıkca bahsediyor bu sorununun ortadan kalktığını belirtiyorlar.

Yani hocam gaming laptop için bir çok marka var genelde bende bu konulara ilgili olduğum için araştırmayı seviyorum youtube üzerinden bir çok karşılaştıma yorumları falan izledim forumlarda yorumların geneline baktığımda Casper excalibur markası ön plana çıkıyor gibi son zamanda zaten video çekenler de akıllı turbo soğutucu özelliğininden sıkca bahsediyor bu sorununun ortadan kalktığını belirtiyorlar.
Zam geldi ve artık casper abra a7 alıcam o da 25 bin rtx 3050 ti ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı