Casper neden alınmıyor?

Bütçe
26.000
Baktığım videoda iyi bir iş çıkarmışlar gibi alırsam bir sorun çıkarsa iade edebilirim değil mi?

Hocam ek olarak bunu yazayım dedim hem Max Q demişler hem Max-P yani anlamadım ama?

Şuan sordum ekran kartı max p versiyonu.

Eğer aynı bütçeye başka marka alabiliyorsan onlara yönel. Yani anakart sorun çıkarırsa sorun değil değiştirir servis ama ya garantisi biter bitmez cortlarsa? O zaman çöp olur laptop. Ayrıca ısınma sorunu çoğu laptopta olsada bir şekilde hallediliyor. Genelde sadece CPU'yu kısarak çözülüyor. Ama eğer Casperda her ikiside limitleri aşıyorsa o zaman GPU'yu da kısman gerekecek ve performans düşecek. Aynı modeli ve özellikleri olan başka kullanan birinden bakmak en güzeli. FPS limiti koymadan, GPU %99 kullanacak bir oyunu 2 saat oynadığındaki durum büyük oranda fikir verir soğutmasına.

Eğer aynı bütçeye başka marka alabiliyorsan onlara yönel. Yani anakart sorun çıkarırsa sorun değil değiştirir servis ama ya garantisi biter bitmez cortlarsa? O zaman çöp olur laptop. Ayrıca ısınma sorunu çoğu laptopta olsa da bir şekilde hallediliyor. Genelde sadece CPU'yu kısarak çözülüyor. Ama eğer Casper'da her ikisi de limitleri aşıyorsa o zaman GPU'yu da kısman gerekecek ve performans düşecek. Aynı modeli ve özellikleri olan başka kullanan birinden bakmak en güzeli. FPS limiti koymadan, GPU %99 kullanacak bir oyunu 2 saat oynadığındaki durum büyük oranda fikir verir soğutmasına.

Aynı özelliklerle yok yükseltme yapsam fiyatını aşar diye ondan işte başka şeylere yönelmekte biraz çekindim.

Hocam hakketen bende merak ediyorum bu konu sorusunu.

Misal bu baya iyi gözüküyor tükenmiş hatta alan da var. Tasarımda güzel bide metal kasa diyorlar bu laptopta mı kötü mesela son nesil?

Hocam hakikaten bende merak ediyorum bu konu sorusunu.

Misal bu bayağı iyi gözüküyor tükenmiş hatta alan da var. Tasarımda güzel bir de metal kasa diyorlar bu laptopta mı kötü mesela son nesil?

Belki eski modelleri yüzünden böyle bir iş aldı başına artı üstüne kötü çalışanları var ondan galiba yoksa laptop iyi galiba G870 serisi ben bir kusurunu göremedim.

Arkadaşlar biliyorum her şeye baktım herkes gömüyor, Casper'ın yeni serilerinde daha iyi olduklarını duydum. Soğutma konusunda daha iyileştiklerini duydum, fiyat açısı olarak 22 bin liraya 16 GB RAM'li RTX 3060'lı ve 1Terabyte SSD sunuyor bu fiyat aralığında böyle bir şey bulamadım. Bana eğer alırsam neler olacağını söyleyebilecek birisi var mı? Aşırı iyi bir fiyat gibi geldi bana.

Eğer bu fiyat aralığında daha iyi bir bilgisayar bulabilecek olan varsa atabilir mi?
Eğer daha iyi bulabilirseniz maksimum 25k.

Laptop mu masaustu mu?
Masaustu yse eger 3060'li 15k ya PC'ler bulabiliyorsunuz 20k pahali bayağı.

Arkadaşlar biliyorum her şeye baktım herkes gömüyor, Casper'ın yeni serilerinde daha iyi olduklarını duydum. Soğutma konusunda daha iyileştiklerini duydum, fiyat açısı olarak 22 bin liraya 16 GB RAM'li RTX 3060'lı ve 1Terabyte SSD sunuyor bu fiyat aralığında böyle bir şey bulamadım. Bana eğer alırsam neler olacağını söyleyebilecek birisi var mı? Aşırı iyi bir fiyat gibi geldi bana.

Eğer bu fiyat aralığında daha iyi bir bilgisayar bulabilecek olan varsa atabilir mi?
Eğer daha iyi bulabilirseniz maksimum 25k.

2,5 yıllık Excalibur kullanıcısıyım soğutma değerleri güzel diye tercih etmiştim ekran kartı sıcaklığı 90 dereceden az görmedim bugüne kadar soğutma kötü onun dışında memnunum ben.

Geri
Yukarı