Casper Nirvana 15.6 NB BIOS güncelleme

mahmut_6161

Femtopat
Bugün Casper müsteri hizmetleri ile BIOS güncellemek için iletişime geçtim. Cku 3.0 RAR dosyası ve alttaki mesajı attılar. BIOS güncellemede nasıl bir yol izlemeliyim? Tesekkur ederim.

BIOS Update:

Ekteki RAR dosyası RAR formatından çıkarılır. Klasörün içerisindeki dosyalar direkt flash diskin içine atılır?
Flash disk takılı iken makine CTRL+Home tuşuna basılarak açılır.
BIOS Update atmaya başlayıncaya kadar basılı tutulur.
Makine kendini resetleyerek BIOS atmaya başlar.
BIOS Update işlemi sırasında ürünün anakartı üzerindeki Windows 8X Key'lerin silinecektir.

Gayet açık şekilde anlatılmış. "Windows 8X Key'lerin silinecektir." kısmında ise eğer siz windows'unuzu OEM Key ile etkinleştirdiyseniz silineceğinden bahsediyor. Şarj seviyenizin yüksek olmasına dikkat edin veya prize takın elektrik kesintisi büyük sıkıntılar yaratabilir.

Aynen anlatılanı yapmama rağmen hiçbir tepki vermedi bilgisar.

CTRL+Home tuşlarına bastığınızda mı tepki vermedi? O halde tuşlarınızın çalıştığından ve doğru zamanda bastığınızdan emin olun, sanırım CTRL+Home tuşlarına basarken güç tuşuna basıp bilgisayarınızı başlatmanız söylenmiş.

Bana musteri temsilcisinin gönderdiği rar dosyasını cikartip usb belleğe icindekileri attim. Usb bellegi bilgisayara taktim. Bilgisayarimi kapattim ve sarj kablosunu taktim. CTRL+HOME tuşlarina bastim ve guc dugmesine bastim ve herhangi bir tepki yok. Bios açılmıyor. Sanki kilitlendi bu yuzden biosu guncelllene geregi duyuyorum. Biosa girmedigim icin uefi kurulum yapamayiyorum. Forum sitelerinden arastirma yaptim fakat bios guncellleme ile ilgili birseyde bulamiyom. Artik mecbur yetkili servise gonderecem üzülerek.
Ctrl ve Home tuşu mu ? Yoksa (Ctrl) (+) (Home) tuşumu orasını çözemedim. Yani 3 tuş mu 2 tuş mu ?
Kesinlikle herhangi bir tepki vermiyor

Bana musteri temsilcisinin gönderdiği rar dosyasını cikartip usb belleğe icindekileri attim. Usb bellegi bilgisayara taktim. Bilgisayarimi kapattim ve sarj kablosunu taktim. CTRL+HOME tuşlarina bastim ve guc dugmesine bastim ve herhangi bir tepki yok. Bios açılmıyor. Sanki kilitlendi bu yuzden biosu guncelllene geregi duyuyorum. Biosa girmedigim icin uefi kurulum yapamayiyorum. Forum sitelerinden arastirma yaptim fakat bios guncellleme ile ilgili birseyde bulamiyom. Artik mecbur yetkili servise gonderecem üzülerek.
Ctrl ve Home tuşu mu ? Yoksa (Ctrl) (+) (Home) tuşumu orasını çözemedim. Yani 3 tuş mu 2 tuş mu ?
Kesinlikle herhangi bir tepki vermiyor
Ctrl+Home tuşlarını kombinasyon yaparken bırakmadan güç tuşuna basmayı deneyin. BİOS girmek için ise güç tuşuna basar basmaz sürekli olarak del tuşuna basmayı deneyin.

Bunu çözebilen olduysa ya da G770 modeline BIOS: InsydeH20 CP211 Hackintosh yükleyebilmiş biri varsa nasıl yapılacağını söyleyebilir mi?

CASPER C510 İ5 7200U İŞMECİLİ BİLGİSAYARIMIN BİOS DRİVERİNİ BULAMADIM CASPER MÜŞTERİ HİZMETLERİN DEDE ESKİ BİOS VAR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ANAKART PEGATRON D15K

Geri
Yukarı