Casper Nirvana 3210H görüntü vermiyor

ozd4s

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Elimde Casper Nirvana 3210H modeli var fakat uzun süredir ekrana görüntü gelmiyor ve de HDMI ve VGA çıkışlarından da görüntü vermiyor. Acaba kablolarda mı temassızlık var diye laptopu açıp kasasına baktım kablolarında sıkıntı olmadığını gördüm. RAM'de sorun vardır diye düşündüm diğer laptoptaki RAM'i kullandım gene görüntü alamadım. Sorunun işlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, işlemcinin grafik yonga seti yanmış olabilir mi? Ya da başka bir sorunu olabilir mi ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Casper Nirvana cn. Hbı3210H özellikleri.
Intel i5 3210M 2.5 GHz.
Elixir 1066MHz 4x2 RAM (denediğim diğer RAM Crucial 4 GB 1600 MHz)
NVIDIA GeForce 630M.
Intel HD Graphics.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD bilgi ışığı yanıyor mu diye kontrol eder misin, çoğu zaman HDD yüzünden bile sorunlar çıkabiliyor. HDD kapağı ile HDD arasında 25 kuruş koyun ve kapatın, sonrasında açılma şansı var. Denendi ve Casper laptop'ların başlıca sorunlarından birisi :D

HDD bilgi ışığı yanıyor mu diye kontrol eder misin, çoğu zaman HDD yüzünden bile sorunlar çıkabiliyor. HDD kapağı ile HDD arasında 25 kuruş koyun ve kapatın, sonrasında açılma şansı var. Denendi ve Casper laptop'ların başlıca sorunlarından birisi :D
HDD' yi çıkartıp çalıştırmayı denedim sonuçta diski görmeyeceği için direk BIOS'a atacağını düşündüğüm için.
İşlemciyi çıkarttım harici grafik kartı olduğu için açtığımda direkt kapandı.

HDD' yi çıkartıp çalıştırmayı denedim sonuçta diski görmeyeceği için direk BIOS'a atacağını düşündüğüm için.

İşlemciyi çıkarttım harici grafik kartı olduğu için açtığımda direkt kapandı.
İşlemci olmadan sistem çalışmaz zaten, size biraz yardımcı olmak istiyorum. Açılsın da BIOS'a atması iyi, HDD çözümünü deneyebilirsin, denemekten zarar gelmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci olmadan sistem çalışmaz zaten, size biraz yardımcı olmak istiyorum. Açılsında BIOS'a atması iyi, HDD çözümünü deneyebilirsin, denemekten zarar gelmez.
Sorun HDD'de değil zaten ben HDD'yi başka bilgisayardan takıp çalıştırdım içindeki bilgilerin çoğunu aldım. BIOS ekranına giriş yapılmıyor, konuyu anlamadın sanırım. Ekrana görüntü gelmiyor ve HDMI ve VGA çıkışlarından da görüntü vermiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı