Çözüldü Casper Nirvana C500 laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hexara

Centipat
Arkadaşlar daha alınalı 1 ay olmuş Casper bir bilgisayar var. Oyun vs. oynanmıyor. Sadece okul işleri için kullanılıyor. Cihaz son 2 gündür bataryadayken açılmıyor. Casper yazısı gelip gidiyor. Açmak için şarja takmak gerekiyor. Bir keresinde de şarjda açarken sorun giderilemedi dedi ve mavi ekran verdi. Windows 11 ile devam et dedik ve açıldı. Açıkken kendiliğinden kapanmışlığı da var(şarja takılı değildi).Sorun ne olabilir? Bir de sorunu çözmek için format atsak ve bu sırada bilgisayar çökse cihaz garantiden çıkar mı acaba?

Son düzenleme:
Çözüm
Casper BIOS güncellemesi yayınlamış. Güncellemeyi yapınca sorun çözüldü arkadaşlar.

Arkadaşlar daha alınalı 1 ay olmuş Casper bir bilgisayar var. Oyun vs. oynanmıyor. Sadece okul işleri için kullanılıyor. Cihaz son 2 gündür bataryadayken açılmıyor. Casper yazısı gelip gidiyor. Açmak için şarja takmak gerekiyor. Bir keresinde de şarjda açarken sorun giderilemedi dedi ve mavi ekran verdi. Windows 11 ile devam et dedik ve açıldı. Açıkken kendiliğinden kapanmışlığı da var(şarja takılı değildi).Sorun ne olabilir? Bir de sorunu çözmek için format atsak ve bu sırada bilgisayar çökse cihaz garantiden çıkar mı acaba?
İade şansınız varsa iade edin ve Casper'dan uzak durun ha yoksa garantiye yollayın ama pek bir şey çözemiyor söz de yetkili servisleri.

Arkadaşlar daha alınalı 1 ay olmuş Casper bir bilgisayar var. Oyun vs. oynanmıyor. Sadece okul işleri için kullanılıyor. Cihaz son 2 gündür bataryadayken açılmıyor. Casper yazısı gelip gidiyor. Açmak için şarja takmak gerekiyor. Bir keresinde de şarjda açarken sorun giderilemedi dedi ve mavi ekran verdi. Windows 11 ile devam et dedik ve açıldı. Açıkken kendiliğinden kapanmışlığı da var(şarja takılı değildi).sorun ne olabilir? Bir de sorunu çözmek için format atsak ve bu sırada bilgisayar çökse cihaz garantiden çıkar mı acaba?

Ayrıca çökme durumunda garantiden çıkmaz.

Hocam daha 1 ay oldu alalı.

Garantisi var ise tüketici heyetine başvurup para iadesi talep edebilirsiniz. Ben az daha o yola başvuracaktım ama aracı site sayesinde para iademi zor da olsa yaptılar sana tavsiyem cihazları gerçekten çok kötü ve müşteri hizmetleri de rezil ötesi ulaşamıyorsun bile bu yüzden hakkını sakın yedirme. Hukuki yollara başvur.

İade şansınız varsa iade edin ve Casper'dan uzak durun ha yoksa garantiye yollayın ama pek bir şey çözemiyor söz de yetkili servisleri.

Hocam açıkçası Casper servisinde sürünmek istemiyorum. Benzer bir şikayet gördüm. Birkaç sefer git gel yapmış servise Sorunu çözememişler. Sorunu imkanım varsa kendim çözmek isterim.

Garantisi var ise tüketici heyetine başvurup para iadesi talep edebilirsiniz. Ben az daha o yola başvuracaktım ama aracı site sayesinde para iademi zor da olsa yaptılar sana tavsiyem cihazları gerçekten çok kötü ve müşteri hizmetleri de rezil ötesi ulaşamıyorsun bile bu yüzden hakkını sakın yedirme. Hukuki yollara başvur.

Var hocam garantisi. Eğer bir sonuç alamazsak tüketici heyetine başvurucaz mecbur.

Hocam açıkçası Casper servisinde sürünmek istemiyorum. Benzer bir şikayet gördüm. Birkaç sefer git gel yapmış servise sorunu çözememişler. Sorunu imkanım varsa kendim çözmek isterim.

Hocam sanırım 14 günü geçtiği için iade kabul etmeyeceklerdir ancak tüketici heyeti böyle konularda mağdur tarafın yanında oluyor tek şansınız bu diyebilirim çünkü malzeme kalitesi donanım dandikliği olsun kendiniz çözseniz bile geçici bir çözüm olacaktır eminim. Cihaz daha 1 aylık diyorsunuz yazık günah.

Hocam açıkçası Casper servisinde sürünmek istemiyorum. Benzer bir şikayet gördüm. Birkaç sefer git gel yapmış servise sorunu çözememişler. Sorunu imkanım varsa kendim çözmek isterim.

Var hocam garantisi. Eğer bir sonuç alamazsak tüketici heyetine başvurucaz mecbur.

Keşke almadan önce bir araştırma yapsaydınız çoğu kişi Casper tavsiye etmez edenlerde genelde ya sponsor almıştır ya da hiç Casper kullanmamıştır.

Keşke almadan önce bir araştırma yapsaydınız çoğu kişi Casper tavsiye etmez edenlerde genelde ya sponsor almıştır ya da hiç Casper kullanmamıştır.

Evet Casper'ın durumunu biliyorduk aslında ama alacağımız fiyat aralığında rakiplerine kıyasla özellikleri çok daha iyiydi hocam. Ama 1 ay gibi bir sürede bu duruma düşeceğimizi bilseydik aklımızdan bile geçirmezdik almayı.

Geri
Yukarı