Casper Nirvana C900 Nasıldır?

Casper C900 iç incelemesi.
James Donkey 240 GB SSD taktım. PC çok rahatladı.

Eki Görüntüle 298844Eki Görüntüle 298845Eki Görüntüle 298846Eki Görüntüle 298847
İçini açmak çok uğraştırıyor mu? Eski bilgisayarımda vidaları söküp klavyeyi çıkarmak gerekiyordu. Klavye ve üst plastiği ayırmak tam bir işkenceydi. Fandan gelen bir tıkırtı var bir süre çalıştıktan sonra geçiyor. Tamir ile düzeleceğini düşünüyorum ama şu 2 ay içerisinde servise verme fırsatım olursa ilk baş servise vericem. Veremezsem kendim açıp bakmayı planlıyorum fakat içini açmak ile ilgili bir video olmadığı içinde pek güvenemiyorum. İçini açınca belki 4GB RAM desteği de yapabilirim.

İçini açmak çok uğraştırıyor mu? Eski bilgisayarımda vidaları söküp klavyeyi çıkarmak gerekiyordu. Klavye ve üst plastiği ayırmak tam bir işkenceydi. Fandan gelen bir tıkırtı var bir süre çalıştıktan sonra geçiyor. Tamir ile düzeleceğini düşünüyorum ama şu 2 ay içerisinde servise verme fırsatım olursa ilk baş servise vericem. Veremezsem kendim açıp bakmayı planlıyorum fakat içini açmak ile ilgili bir video olmadığı içinde pek güvenemiyorum. İçini açınca belki 4GB RAM desteği de yapabilirim.

Çok basit tüm vidaları sök tırnağınla aralara gir açılıyor. Bataryanın altındaki 3 vidayıda sökmeyi unutma.

C900 kullanıp bu videodaki sorunu yaşayan var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende ilk açılışta böyle bir ses çıkıyor. 5-10 dakika turo fanı açıp kapatırsam geçiyor. Yapmazsam sesin kaybolma süresi uzuyor. Bu arada fanın durma gibi bir durumu yok. Fan dönüyor ama o ses çıkmıyor. Servise veresim var acaba diyorum içini açtırmak için daha erken mi? İleride SSD, RAM veya termal macun için illa ki kendim açarım o zaman ben mi baksam diyorum.
Ekleme: Arkadaş oyun oynarken çekmiş videoyu. Onda yüksek devirde de ses var. Bende yalnızca düşük devirde tıkırtılar var yüksek devirde yok. Düşük devirdeki seste zamanla geçiyor ama birkaç saat kullanmayıp bilgisayarı yeniden açınca yeniden yapıyor.

Aynı sorun benim çin malı tbao tbook laptopumda da oluyor. Hatta bende bilgisayar açıkken kulaklık taktığımda ses vermiyor, kulaklık takılıyken bilgisayarı yeniden başlattığımda kulaklıktan ses alabiliyorum. Şarjdayken kulaklık acayip parazit yapıyor ve normalde de kulaklıktan derinden tık tık devamlı şekilde ses alıyorum

bende c900 sahibiyim şarjdayken müzik video izlerken seste parazit oluyor aynı sorunla karşılaştınız mı teşekkür ederim
Aynı sorun benim çin malı tbao tbook laptopumda da oluyor. Hatta bende bilgisayar açıkken kulaklık taktığımda ses vermiyor, kulaklık takılıyken bilgisayarı yeniden başlattığımda kulaklıktan ses alabiliyorum. Şarjdayken kulaklık acayip parazit yapıyor ve normalde de kulaklıktan derinden tık tık devamlı şekilde ses alıyorum

Arkadaşlar Casper’ın sitesinde verdiği OSD-Hotkey yazılımını kurunca gelen Control Center programında “Güç Koruma” kısmı pasif olan ve bu durumdan şikayetçi olan varsa, Monster’ın sitesinden A5 serisi için olan Contrel Center programını indirip kurabilir. Ben denedim böyle yapınca “Güç Koruma” kısmıda aktif oluyor ve seçtiğiniz moda göre ayarlarınızı daha iyi kullanabiliyorsunuz. Hatta Program Files içinden programın kuruluğu olduğu yerde GPU Overclock var onu da kullanabilirsiniz. Bu durumu Casper’a bildirdim ne kadar dikkate alıp düzeltirler bilemem.

Casper sosyal genelinde tavsiye edilmiyor. Bu işte başarılı değiller. Kendini kanıtlamış markaların ürünlerine göz atmaniz daha iyi olacaktır.
C900 modeli bildiğim kadarıyla Clevo ürünü. Monsterda ürünlerinin bir kısmını Clevodan alıyor diye biliyorum. Yani bir sıkıntı olduğunda Monster olarak araştıralakta çözülür ama servis kısmı başka tabi. Şu an fandan bir süre gelip sonra geçen tıkırtı dışında bir sorunum yok. En azından genel Casper yorumlarına göre C900 iş görüyor diyebilirim. İ7-7700HQ, GTX1050, 8GB DDR4’ü 3000₺’ye aldığımı düşünürsek.

Merhaba, ben de c900 kullanıcısıyım ve size iki şey sormak istiyorum. Birincisi yukarıda ssd taktığınızı yazmışsınız. Benim habgi ssd'den almam gerek yani bu bilgisayarın çalıştırabilmesi için araştırma kriterimin ne olması gerek? İkincisi de ben açma tuşuna bastığım andan itibaren ortalama 20 saniyede oturum açma ekranına geliyorum. Sizde de bu şekilde mi? Hdd de bir sorun mu var diye şüphelendiriyor bu beni. Özellikle ssd konusunda detaylı olarak geri dönüş yapıp yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba ben de c900 kullanıcısıyım. Âçma tuşuna bastığım andan itibaren ortalama 20 saniyede oturum açma ekranına geliyor. Sizde de bu şkilde mi? Yoksa hdd de bir sorun olduğunu düşünmeye başlayacağım. Ayrıca ben de ssd almayı düşünoyorum. Bilgisayar hangi türs ssd yi sorunsuz çalşıtırıyor m2 ssd yazmışsınız bu türde herhangi bir markadan alsam sorun olmaz herhalde

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben de c900 kullanıcısıyım ve size iki şey sormak istiyorum. Birincisi yukarıda ssd taktığınızı yazmışsınız. Benim habgi ssd'den almam gerek yani bu bilgisayarın çalıştırabilmesi için araştırma kriterimin ne olması gerek? İkincisi de ben açma tuşuna bastığım andan itibaren ortalama 20 saniyede oturum açma ekranına geliyorum. Sizde de bu şekilde mi? Hdd de bir sorun mu var diye şüphelendiriyor bu beni. Özellikle ssd konusunda detaylı olarak geri dönüş yapıp yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba ben de c900 kullanıcısıyım. Âçma tuşuna bastığım andan itibaren ortalama 20 saniyede oturum açma ekranına geliyor. Sizde de bu şkilde mi? Yoksa hdd de bir sorun olduğunu düşünmeye başlayacağım. Ayrıca ben de ssd almayı düşünoyorum. Bilgisayar hangi türs ssd yi sorunsuz çalşıtırıyor m2 ssd yazmışsınız bu türde herhangi bir markadan alsam sorun olmaz herhalde
Hdd 5400 rpm hızında bilindik markadır. 20 saniye gayet normal. SSD olarak M2 SATA 80mm uzunluğunda SSD destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı