Casper Nirvana CKY Nvidia 635M Kod 43 ve Kod 31 Hatası

ElagoSx

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Casper Nirvana CKY serisi bir PC var elimde. Bilgisayar arızalı bir süreç geçirdikten sonra W10 olmuştu. W10'da ekran kartını @Murat5038 sizin verdiğiniz paylaşımla güncellemiştim, sonradan PC çöktü. W7 kurmak zorunda kaldım. Legacy OS ayarları ile W7 kurdum ama bu sefer de PC USB olmadan açılmadı. Yani USB'yi takmayınca boot menüye atıyordu. Boot menüden de BIOS harici bir yere girmiyordu. W7'yi kurdum neyse USB ile devam ettim, bu sefer Nvidia sorun verdi. Bir anda kendini kapattı, GPU kullanamazsınız gibi bir hata verdi. Her neyse sonra PC'ye tekrar format attım, tekrar Intel'in en güncel versiyonunu kurdum. Her şeyi kurdum reset attım, tekrar Nvidia'yı kurdum. Bu sefer yine aynı hatayı verince tekrar harddiski biçimlendirdim. W8.1 kurdum. W8.1'de de GPU bulunmamaktadır diyor ama W7'de de, W8'de de Kod 43 hatası gözüküyor aygıt yöneticisinde. Sürücü temel bağdaştırıcıyı güncelle dediğimde de Kod 31 hatası veriyor. PC'nin USB ile başlamaması için her BIOS ayarını denedim, maalesef olmadı. UEFI bot denen illet zaten Recovery silindiği için bootx64 kodunu da yemiyor. Sadece exit yazabiliyorum, onda da boot menüye geri yolluyor.

Biliyorum çok uzun ama inanın ki yardıma ihtiyacım var. @Murat5038 Abi bu konuyu çözersen bir sen çözersin, yardımını bekliyorum. Özellikler:
  • Casper CKY Nirvana
  • Nvidia GeForce 635M
  • Intel i7 2.20 GHz
  • 8 GB RAM
  • 750 GB SATA
  • Recovery yok
  • USB'siz PC reboot yapmadan açılmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı