Casper Nirvana Donma ve Mavi Ekran Sorunları

Daha fazla  
Herkese iyi günler. Casper nirvana laptobum son zamanlarda çok fazla problem çıkarmaya başlamıştı ben de format atmayı denedim. Formattan sonra durum daha da kötüleşti. Bilgisayar açılışta (genellikle sabahları soğukken) tamamen donuyor. Masaüstüne gelince 10-15sn duruyor sonra mouse işaretçisini bile oynatamıyorum ve power tuşundan reset atmak zorunda kalıyorum en az 3-4 kez.

Bir başka problem herhangi bir program açmaya çalıştığımda görev yöneticisinden takip ettiğim kadarıyla program belli bir belleğe geldiğinde duruyor ve sonlandırılamıyor. Beklersem 5-10 dkya Driver power state failure BSoD geliyor.

Bazen de oyunlara girerken attempt to reset the display driver and recover from timeout failed geliyor. Biraz araştırma yaptım bios güncellemesinin düzeltebileceğini yazmışlar. Bios güncellemesini burda [Çözüldü] Casper TW9/SW9 Güncel BIOS | Technopat Sosyal buldum ama yüklemeye çalışırken Q42Q3J11.fd çalıştırılamadı.

Bios güncellemesinden başka bir öneriniz varsa onu da duymak isterim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlattıklarınız yola çıkarak baktığımda sabit disk ve ekran kartının bozuk olma ihtimali çok yüksek gözükmekte. HD Tune 5.50 ile Health bölümüne bir bakın. Eğer kırmızı girdiler varsa disk bozulmuş demektir.

Ayrıca Minidump dosyalarını da yollayın:

Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal

Son olarak Casper'dan uzak durun. Bir daha Casper almayın.

CASPER NİRVANA SW9 pişmanlıktır. bence hiç tamir etmeyle uğraşma. bende de aynı bilgisayar var. ekran kablosu bozuldu. her ne ise değiştirdim chipset bozuldu. tamir etmeye çalışınca daha da gidiyor. üflesen bozulacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı