1400 TL HDD önerisi

Böyle yorumlar gördüm.
Screenshot_2024-05-14-00-59-31-623_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Sorun yaşarsa iade eder zaten. Bu parçalar özellikle çalışırken zarar gördüğü için çok da problem değil. Bu konuda özellikle kargocuların epey katkısı oluyor. Arkadaşın seçimine kalmış. Fiyat olarak uygun olduğu için bu düzeyde HDD almak daha mantıklı. Halihazırda SSD mevcut arkadaşta zaten. Depolama için de HDD kullanabilir.

Genel olarak bir şey sormak istiyorum. Diskteki RPM yani dönüş hızı 5400 ve 7200 arasında ne gibi fark var. Okuma yazma hızını mı etkiliyor gecikmeyi mi?

Yorum yapan yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bütçem kısıtlı olduğundan Hepsiburada'dan attığınızı almayı planlıyorum.

Genel olarak bir şey sormak istiyorum. Diskteki RPM yani dönüş hızı 5400 ve 7200 arasında ne gibi fark var. Okuma yazma hızını mı etkiliyor gecikmeyi mi?

Yorum yapan yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bütçem kısıtlı olduğundan Hepsiburada'dan attığınızı almayı planlıyorum.

Evet okuma ve yazma hızı önbellek gibi hız artışı yaşanıyor. Özellikle oyun depolamak için çok önemlidir. Hikayeli oyunlarda ve oyunların akıcılığında herhangi yavaşlama bekleme yaşamamak için. Rica ederim.

Geri
Yukarı