Casper Nirvana Ekran Parlaklığı Sorunu

ahmetalpaslan

Hectopat
Yer
Yıldırım, Bursa, Turkey
Merhabalar;
Özel bir programı kullanabilmek için Casper markalı bir laptop aldım. Windows 8, programı çalıştırmadığı için Windows 7 attım. Fakat bu sefer de ekran parlaklığı ayarlanamaz hale geldi. Casper'ın sitesinden güncel driverlerı indirdim fakat gene olmadı. İnternette birçok kişide aynı sorun olduğunu farkettim. Bazı çözümler yazmışlar; "aygıt yöneticisinden monitörü kaldır, Casper'ın sitesinden Windows 8 için olan driverları yükle, ekran kartı güncellemesi yap" gibisinden. Hepsini yaptım fakat işe yaramadı. Bazı yerlerde regeditten bir ayar yapmam yazıyordu. Onu yapınca ekran parlaklığı değişiyor fakat gene sabit kalıyor. Yani oradaki değere ne verirsem, bilgisayarı yeniden başlatınca o parlaklık oluyor. Yani bilgisayar açıkken değişmiyor. Benim isteğim güç seçeneklerinden parlaklığı ayarlamak. Sürekli parlak bir ekrana bakmaktan gözlerim ağrıdı. Yardımcı olur musunuz?
  • Casper Nirvana 15.6 NB
  • Intel HD Graphics 4600
  • Windows 7 32-bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada o kadar çok sorun var ki...
  • Neden Casper önermediğimiz halde Casper'a para verdiniz ?
  • Windows 8 ile gelen cihaza neden format atıp 7 kurdunuz ?
  • Çalışmayan program neydi ?
  • Neden 32 Bit Windows kuruyorsunuz ?
Yani bu kadar sorun varken parlaklığın çalışmasını bekleyemezsiniz. FN Tuşları çalışmıyor mu? Fn tuşlarının sürücüsünü yüklediniz mi? Aygıt Yöneticisi üstünde bilinmeye sürücü var mı?

Program özel yazılmış bir program, o yüzden internette bulunmuyor. En uygun fiyatta ve performansta Casper vardı. Programın kurucusu, programı kurması için laptop ondayken, Win8 çalıştırmadığı için Win7 atmış ve neden 32 bit atmış bilmiyorum. FN dirverını kurdum. FN tuşları çalışıyor. Ama parlaklık için hiçbir faydası olmuyor. Yani parlaklık yükseltildi-azaltıldı diye gösteriyor fakat genede parlaklıkta herhangi bir değişme olmuyor.

Adam'ın 32 bit atması normal çünkü programı win7 32 bit için yazmış oabilir yani 64 bit yülkesen programda çalışmaz parlaklığıda ayarlayamassın bende linux kurduğumda acer 5742g modeline ondada parlaklık ayarlayamamıştim ve ne yaparsan yap ayarlayamassın sorun bilgisayarın win 7 ile uyumlu olmamasından kaynaklanıyor yani emin ol ilerde dahada sorunla karşılaşırsın yani ne yaparsan yap çalışmaz ileriye dönükmüş senin pc:)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı