Windows 8.1 Ekran Parlaklığı Sorunu

Intel grafik kartından kaynaklanıyor sanırım . Güvenli kip de parlaklık sorunu olmuyor mesela. Intel graphics kartının da yeni güncellemesi yok. Windows 8.1 oyunlarda critical process died hatası veriyordu. Windows 7 Ultimate yükledim bende . BIOS ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

Güvenli kip de intel grafik kartını kaldırdım parlaklık problemi kalmadı fakat tekrar yükledim oturum açıldı parlaklık vardı 1-2 sn sonra tekrar ayarlanamaz şekilde kısıldı parlaklık . Acaba İntel'in ekran parlaklığı gibi bir sensoru mu var ki ? Casper Nirvana nb 15.6 model bilgisayar

Hocam üreticiler bazen ek yazımlarla parlaklık ayarı desteğini sağlıyorlar. Örn: Samsung PC lerde Settings yazılımı gibi. Sizin bilgisayarda da benzer durum olabilir.

Hocam üreticiler bazen ek yazımlarla parlaklık ayarı desteğini sağlıyorlar. Örn: Samsung PC lerde Settings yazılımı gibi. Sizin bilgisayarda da benzer durum olabilir.

Öneriniz için teşekkürler .Biraz uğraştıktan sonra İntel grafik kartından kaynaklandığını farkettim son güncellemeden dolayı olabiliyormuş eski sürüme döndüklerinde düzelen vatandaşlar olmuş başka formlarda , benim ilgilendiğim pc bu değişimde de düzelmedi . Geçmişte bu dertten muzdarip bir arkadaş ilgilencek bakalım . Abuk subuk forumları incelemekten gına geldi technopat'ı da üye olmadan takip ediyordum " kesin orada yardımcı olurlar bir sorayım teşekkür bölümünde benimde teşekkürüm bulunsun " dedim fakat 'eski program arızası ' olarak görülerek konunun sallandığını düşünüyorum :) iyi forumlar dilerim .

Hocam senin bilgisayarında sorun yok benim bilgisayar da Casper CHY İ7 li olan bende windows 7 yükledim aynı şekilde ekran parlaklığı çalışmadı ve turbo boost çalışmıyordu güç seçeneklerinden yüksek performansa almama rağmen turbo boost çalışmayıp işlemci 2.3 ghz değerindeki frekansta çalışıyordu şuan dünden beri parlaklık sorununu Windows 8.1 de yaşıyorum artıp azalmıyor parlaklık sorunun çözümü nedir?@Recep Baltaş

Merhaba kardeş acaba bilgisayarında güç uygulaması olabilir mi ? Power Saver gibi . Öyle bir program varsa o yüzden parlaklık %70 gibi birşey olur ve artmaz bi bakmanı tavsiye ederim .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı