Windows 8.1 Ekran Parlaklığı Sorunu

Hayır güç uygulaması yok windows 7 dekini çözememiştim ama windows 8.1 dekini çözdüm nasıl çözdüğümü yazayım herkes yararlansın
1.Başlangıç a giriyoruz regedit yazıyoruz kayıt defterini açıyoruz.
2.HKEY_LOCAL_MACHİNE girdisini genişletiyoruz, SYSTEM klasörünü genişletiyoruz, ControlSet001 klasörünü genişletiyoruz,Control klasörünü de genişletiyoruz,Class klasörünü genişletiyoruz, {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318} girdisini genişletiyoruz, 0000 klasörünü genişletiyoruz 0000 klasörünün üzerine tıklıyoruz sağ tarafa girdiler çıkacak bunlar arasından "KMD_EnableBrightnessInterface2" girdisi varsa değerini 0 girip yeniden başlatın parlaklık düzelecektir bu girdi yoksa boş bir alana sağ tıklayın Yeni nin üzerine gelin Dize Değeri ni seçin yeni girdi oluşacak adını "KMD_EnableBrightnessInterface2" bu şekilde girin üzerine çift tıklayın değer verisini 0 girin tamam deyip çıkın yeniden başlatın açtığınız da parlaklık çalışıyor olacak eğer sürücü problemi yok ise.
Not:Bu anlatım sadece Windows 8.1 de denenmiştir.
Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı