Casper Nirvana H36 Oyunlarda kasıyor neler yapılabilir?

Mewton

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Technopat ailesi. Dizüstü bilgisayarım yaklaşık 6 yıllık bir bilgisayar. Oyun oynarken kasma sıkıntısı biraz daha arttı. League of Legends'da en düşük ayarlarda 40-50 alırken, 35 FPS'i bile zorlamaya başladı (ara sıra 40 FPS oluyor, takım savaşlarında 10-20 FPS :facepalm: ). Bu bilgisayarı bir adam etsem ama nasıl etsem? Yardımlarınızı beklyiroum, teşekkürler :).

İstediğiniz kadar format atın veya uygulama silin 3 fps-5 fps artış olur. Bir bilgisayar kullanıldıkça işlemci ve diğer parçaların devreleri açılmaya yani şöyle söyleyeyim eskimeye başlar. Yani bir çark döndükçe aşınır. Bilgisayar da öyledir yapacak bir şey yok. Yeni bir sistem alın.
Arkadaşım güzel bir format at ve yaslan arkana oyununa devam et.
Format çok fazla performans sağlamaz sağdece Windows hatalarını düzeltir. O yüzden lütfen Türk bakkalları gibi hemen "Abi gel format." demeyelim.
Ayrıca bilgisayarın içini temizleyebilirsiniz.

İstediğiniz kadar format atın veya uygulama silin 3 fps-5 fps artış olur. Bir bilgisayar kullanıldıkça işlemci ve diğer parçaların devreleri açılmaya yani şöyle söyleyeyim eskimeye başlar. Yani bir çark döndükçe aşınır. Bilgisayar da öyledir yapacak bir şey yok. Yeni bir sistem alın.

Format çok fazla performans sağlamaz sağdece Windows hatalarını düzeltir. O yüzden lütfen Türk bakkalları gibi hemen "Abi gel format." demeyelim.
Ayrıca bilgisayarın içini temizleyebilirsiniz.

Kesinlikle haklısınız. Keşke parçalarını değiştirebilseydim. Tüm sürücüleri güncelledim. Ekran kartım GT 320M.

Donanımsal bakım uygulattır. Win7 ise Win 8.1.3'e geçir. Bundan başka birşey yapamazsın.

Şuan bilgisayarım Windows 8.1 PRO işletim sistemine sahip. Donanımsal bakım uygulatmam lazım. Birde şu fan sesi var insanı dizüstü bilgisayar kullandırmaktan soğutuyor.

Kesinlikle haklısınız. Keşke parçalarını değiştirebilseydim. Tüm sürücüleri güncelledim. Ekran kartım GT 320M.

Şuan bilgisayarım Windows 8.1 PRO işletim sistemine sahip. Donanımsal bakım uygulatmam lazım. Birde şu fan sesi var insanı dizüstü bilgisayar kullandırmaktan soğutuyor.
Fan sesini düzeltmek için denetim masası>güç ayarları>gelişmiş güç ayaları> işlemci veya fan ayarları> soğutma optimizazyonu yapın.

Mükemmel bir ekran kartım var. :(

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 490
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı