Casper Nirvana maksimum RAM kapasitesi nedir?

Bütçe
800Tl

gokdenizaksu0

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
4gb 800mhz
İşlemci
i5 4950
Merhaba. Anakartım Casper "Nirvana desktop 1.0".bu bilgiyi CPU-Z olması lazım uygulamanin adi kendisinden aldım. Model kısmında dedigim şey yaziyordu. Bilen biri maksimum alabilecegi RAM miktarini yazarsa cok sevinirim.

Nereden bakacağımi bilmiyorum. Nasıl yapacagimi anlatirsaniz yanitlayabilirim. Teşekkürler yanitin icin.

Kusura bakmayın hocam başka konuda gereksiz mesajdan uyarı aldımda.

Windows+r tuşuna basın açılan çalıştır penceresine küçük harfler ile DxDiag yazın ve enterlayın ilk defa yapıyorsanız bir uyarı gelecek uyarıyı kabul edin açılan sekmede ekran kartınızdan ses kartınıza kadar pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Açılan pencereden sistem kısmına tıklayın bu kısımda PC'nin modeli yazıyor olmalı.

Direkt ssini atsam bir sakıncası olur mu?

1659814597471.png

Son düzenleme:
Direkt ssini atsam bir sakıncası olur mu?

Eki Görüntüle 1476808

Olmaz hocam bu kısımdaki bilgilerle bir şey yapılmaz.

Hocam galiba 16 GB ama emin olmak için.

Bilgisayarıma sağ tıl yönet deyin oradan Aygıt Yöneticisi'ni seçin orada RAM, kuzey köprüsü özellikleri veya buna benzer bir yer olmalı ya da Aygıt Yöneticisi'ni SS atarsanız daha iyi olabilir galiba orada bir yerde tam olarak yazıyor.

Hocam galiba 16 GB ama emin olmak için.

Bilgisayarıma sağ tıl yönet deyin oradan Aygıt Yöneticisi'ni seçin orada RAM, kuzey köprüsü özellikleri veya buna benzer bir yer olmalı ya da Aygıt Yöneticisi'ni SS atarsanız daha iyi olabilir galiba orada bir yerde tam olarak yazıyor.
1659815676979.png

Buyur kardeşim sağ ol yardımların için

Dosya Ekleri

• 1659815470599.png
    1659815470599.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 36

😃 Burada yokmuş hocam. Kusura bakmayın boşa uğraştırdım.

Hocam bayağı yerde araştırdım büyük ihtimalle 16 GB işlemcinizede baktığımda 16 GB olduğunu düşünüyorum.

Zaten burada pek çok konu açıldı Max RAM kaç, RAM yükseltme önerisi falan diye orada da i5'ler vardı ve hepsi 16 GB destekliyordu sizinkide çok büyük bir ihtimalle öyle.

Boş yere uğraştırdım hakkınızı helal edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı