Casper nirvana Mavericks kurulum sorunu

Merhaba arkadaslar. Aranıza yeni katıldım. Dunden beri hackintosh mavericks yuklemeye calısıyorum. Evirdim cevirdim sonunda yuklemeyi basardım fakat...
Usb belleğe attığım diğer uygulamaları yuklemem için -x komutunu girmeden acmam gerekiyor ama o komutu girmediğimde sistem beyaz ekranda kalıyor.

Kullanıcı sifremi giremiyorum dolayısıyla boot edemiyorum. "appleintelcpupowermanagement timed out" diye bir sorunla karsılasıyorum anladığım kadarıyla. Bu sorunları aşmam için hangi komutları yada hangi yöntemi denemem gerekiyor? Forumu arastırdım bulamadım. Kext yuklemem gerektiği gibi bişey okumustum. Yalnız o nasıl yapılıyor? Onu bilmiyorum. Şimdiden ilginiz için tesekkur ederim.

Merhaba -x olmayınca açılmıyorsa muhtemelen ekran kartınız uyumsuz, donanım özelliklerinizi yazın sistemi -v komutu ile başlatın ve takıldığınız yerin fotoğrafını atın etkili bir yardım alırsınız.

• İşlemci: Intel Core i3-3110 İşlemci (İşlemci hızı 2.40 GHz, 3 MB Intel® Akıllı Bellek)
  • Bellek: 4 GB DDR3 Hard Disk 320 GB SATA
  • Ekran Boyutu:15.6" WXGA (1366x768) HD LED
  • Ekran Kartı: 512 MB Paylaşımlı Intel® HD 3000 Graphics E.K. (Max 1.6 Ghz)

Sistem bilgilerim bunlardır. -v komutunu denedim olmadı. Daha doğrusu komut bölümünün başında kendisi yazılı.

-v konusunda dedikleriniz net değil. -v komutunu girecek ve öyle boot edeceksiniz. Takılan yerden de bize foto vereceksiniz. Ayrıca hangi sürümle kurduğunuzu da belirteceksiniz. Bir de varsa cihazınızın modelini de yazın da sizin gibi Casper mağdurları da kurmak istediğinde gerekli sonuca kolay ulaşsın.

Casper pişmanlıktır. Casper ucuz etin yahnisidir. Casper'dan uzak durulmalıdır.

Mavericks sürümünü yüklemeye çalışıyorum. Mac os x başlığındaki ilk sabit konudan indirdim sürümü. En baştan beri mi -v komutuyla boot edeceğim? Ben ilk önce komut girmeden boot ettim beyaz ekranda kaldı. Biraz forumu araştırdım. İntel ekran kartlarında böyle bir sorun yapıyormuş. İnsectgraphicintel tarzı bir sey işaretliydi. Onu kaldırmak gerekiyormus. Boot'un grafik ayarlarından onu kaldırdım ve tekrar denedim. Sonuç olumlu. 23 dakikalık yüklemeyi yaptı.

Daha sonrasında başlangıç ayarları yapmak ve kurulumu bitirmek için hdd'yi sectiğimde aynı ayarlarda beyaz ekran çıkıyor ve öyle kalıyordu. Bende -x komutuyla tekrar denediğimde baslangıc ayarları ekranı acıldı ve mavericks kurulumunu tamamladım. Fakat geri kalan işlemleri yapmam için -x komutu olmadan calıstırmam gerekiyor. İşte tam tıkandıgım nokta bu.

Boot ekranı acılmadan "1" tusuna basarak diğer bootu acıyorum. Bu seferde yazılar hızlı hızlı indikten sonra en son "appleintelcpupowermanagement timed out" yazısı geliyor ve o sekilde kalıyor. Yani tamamen sorunum bu. Anlattıklarım şu an da iş yerinde oldugum için resim ve ya video gönderemiyorum. Ama aksam bunlarıda paylaşacağım Recep Bey. Başarılı bir kurulum sonucunda bu kurulumu videoya kaydedip konu acmayı düşünüyorum.

Sistemin markası ve modeli casper nirvana nb 15.6 dır. Herkese iyi çalışmalar, iyi günler diliyorum. Simdiden yardımlarınız için teşekkurler arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı