Casper TW8 laptop işlemci yükseltme

stallone500

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Genellikle film izlemek, internette gezinmek için ve arada ofis uygulamaları kullanmak için elimde bulunan laptopun işlemcisini ve RAM'lerini yükseltmek istiyorum. Laptop yenileyecek imkanım yok, zaten ne kırığı ne de herhangi bir arızası var. Zaten yükseltmek istediğim donanımların sıfırları yok. İkinci el olarak piyasada mevcut.

Laptopun.
Markası ve modeli Casper TW8.
İşlemcisi Intel(r) Core(tm)2 Duo CPU P8600 @ 2.40 GHz.
RAM 2gbx2 4 GB DDR2 800 MHz.
RAM'lerini 4x2 8 GB ve işlmeci olarak Quad olanlardan kullanabilir miyim?
Yorum yapacak arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle laptopunun ana kartının kaç GB ve MHz ram desteklediğini araştırman gerek. Laptoplarda işlemci değişikliği benim bildiğim çok sık yapılan bir şey değil. Bu konuda uzman bir bilgisayar tamircisi ile hem CPU temini hem de uygunluğu konusunda daha sağlıklı ilerler, paranı yanlış bir şeye harcamazsın. Bunu dışında yardımcı olamıyorum :(

Öncelikle laptopunun ana kartının kaç GB ve MHz ram desteklediğini araştırman gerek. Laptoplarda işlemci değişikliği benim bildiğim çok sık yapılan bir şey değil. Bu konuda uzman bir bilgisayar tamircisi ile hem CPU temini hem de uygunluğu konusunda daha sağlıklı ilerler, paranı yanlış bir şeye harcamazsın. Bunu dışında yardımcı olamıyorum :(
Teşşekkür ederim kardeşim

Geri
Yukarı