Casper A15a işlemci yükseltme

Dean.308

Hectopat
Yer
New Austin
Arkadaşlar selam, bende şu an Celeron B800 olan Casper A15a var. İnternette gördüğüme göre değiştiren varmış ama hangi işlemci en iyi olur bilmiyorum. CPU-Z'den görüntüler aşağıda ona göre benim PC takabileceğim en iyi işlemciyi istiyorum :) yardım ederseniz sevinirm.

indir (1).png

indir.png

Hocam işlemci 55 watt elinizdeki 35 watt en fazla 45 watt alın ama onda bile sorun çıkabilir. Tavsiyem 35 watt bir işlemci almanız.

Hocam yanlış görmüşüm sağ olun.

Verilen linkteki liste soket uyumu için sadece, çipsetin ve BIOS'un desteklemediği ürünler çalışmaz. 3940xm, HM65 uyumlu değil zaten.

Hocam uzun zaman sonra merhaba peki önerdiğiniz model hangisi şimdi alacağım.

Son düzenleme:
Artık makineler iyice eskidiği için fazla para vermeni tavsiye etmem, i5ler daha makul olacaktır.

Linkten sendekiyle aynı sokete sahip ve 35W TDPli bir ürün seçebilirsin, 45Wlıklar daha fazla ısınma yaratacağından riski almak sana kalmış.

Makinenin BIOS'u işlemcileri destekler mi bilme şansım yok, makine eski old. için nette eski konular fikir verebilir.

Artık makineler iyice eskidiği için fazla para vermeni tavsiye etmem, i5'ler daha makul olacaktır.

Linkten sendekiyle aynı sokete sahip ve 35W TDP'li bir ürün seçebilirsin, 45wlıklar daha fazla ısınma yaratacağından riski almak sana kalmış.

Makinenin BIOS'u işlemcileri destekler mi bilme şansım yok, makine eski old. İçin nette eski konular fikir verebilir.

Çok teşekkür ederim hocam GTA 5 açabilecek duruma gelsin yeter yaza kadar işimi görsün istiyorum şu an GTA 4 falan açıyor o da Config ile.

Hocam listeden önerdiğiniz bir işlemci var mı? Watt fark etmez 45 de olur soğutucu kullanıyorum zaten.

Bir de ben i7-3610qm buldum ikinci el testleri de hoşuma gitti sizce nasıl?

Son düzenleme:
3610QM listede yok ki.

Grafik kartın yetmiyorsa işlemciyle durum değişmez.

Genel soğutma yeterli değilse alttan fanlı soğutucu kullanıyorsan gene yetersiz kalabilir. Makinende B800 old. için bence 45Wlıklarda ısınma sorunu olması olası.

Verdiğim linkte frekanslar ve çekirdek sayıları zaten yazıyor. Linkteki başlıkları tıklarsan ona göre sıralama yapar, o şekilde seçim yapabilirsin. Üstlere çıktıkça fahiş fiyatlarla karşılaşırsın.

3610qm listede yok ki.

Grafik kartın yetmiyorsa işlemciyle durum değişmez.

Genel soğutma yeterli değilse alttan fanlı soğutucu kullanıyorsan gene yetersiz kalabilir. Makinende B800 old. İçin bence 45wlıklarda ısınma sorunu olması olası.

Verdiğim linkte frekanslar ve çekirdek sayıları zaten yazıyor. Linkteki başlıkları tıklarsan ona göre sıralama yapar, o şekilde seçim yapabilirsin. Üstlere çıktıkça fahiş fiyatlarla karşılaşırsın.

Hocam üstte arkadaşın attığı listede vardı ondan düşündüm en iyi bulduğum oydu. Sizin attığınız da hangisini secsem bilemedim. Siz yine de öneri yapar mısınız i5 ya da i7 ben şimdi bakıyorum.

Geri
Yukarı