Casper VIA A1 şarjı çabuk bitiyor

EndoBero

Hectopat
Daha fazla  
Benim telefonum Casper VIA A1 2 tane pil problemim var. İlki, pili %90 95 olduğu zaman telefon 0 sanıp kendini kapatıyor. Oysa yeniden başlattığımda pil yine 90 oluyor. Bunun ile ilgili araştırdım pil kalibrasyonu yapmak gerekiyormuş sanırım ama ben beceremedim. Zahmetli ve zaman istiyor. 2. sorunum ise şu diyelim ki o %90'lık sınırı aştık ve 0 olana kadar kullanmak istiyoruz, o zaman sıkıntı çıkmıyor ancak pil çok çabuk tükeniyor. Pil tüketimine baktım, 2 dk Instagram'da takılmışım pil %20 olmu. Piili tüketen uygulamalara baktım Instagram'ın herhangi bir suçu yok bayağı az ama %81'lik bölümünü ekran tüketmiş. Ufak çaplı bir şok yaşadım ve internetten araştırdım nasıl daha az kullanılabilir diye. Ekran parlaklığını kıs diyorlar ama ona benim de aklım eriyor zaten, denedim olmadı. Otomatik ekran parlaklığına aldım çok karanlık oldu ve işe yaramadı. Biz babamla beraber telefoncuya gideceğiz. Bataryamı değişmeli ekran mı? Bir de şunu da belirteyim telefonu alalı 3 ay oldu ve tanıdık bir telefoncudan aldık. İndirim yaptı ama ben bir kuşkulandım çünkü 4 GB RAM ve 64 GB hafızalı bir telefonu 1000 TL'ye satmazsın. Satıyorsan da bozuktur. Yanlış hatırlamıyorsam 2 ya da 3 ay garantisi vardı ama bitmiş olabilir yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.

Ben o işlerden pek anlamam. Sadece 3.130 mAh yazıyor. Ne yapmam gerekiyor öğrenmem için?
Şimdi telefona reset attım. Şimdi daha berbat kendi kapatıp kendi açılıyor.

Geri
Yukarı