Casper VIA G4'de casus yazılım olmuş olabilir mi?

EfeJsjs

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben Casper VIA G4 kullanıyorum. Telefonu uzun zaman önce sıfırladım ama aklıma bir şey takıldı sıfırlamadan önce telefonda casus yazılım var mıydı diye. Herhangi bir hesabım vb. şeyler çalınmadı fakat ara sıra kendisini otomatik yeniden başlatıyordu ve ekran kapalıyken kilit sesi geliyordu bug olabilir mi normal mi? Yazılım ile alakalı olabilir mi veya fazla RAM'e yüklendiği için telefon. Telefonu kullanmadığım zaman hiç ısınmıyor hatta buz gibi oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvensiz sitelerden APK yüklediyseniz, telefonunuza zararlı yazılım bulaşmış olabilir. Aksi takdirde, dosya indirmeden cihaza spyware bulaşamaz. Büyük bir ihtimalle sorununuz fazla yüklenme yüzünden olabilir veya donanımsal bir sorundur.

Güvensiz sitelerden APK yüklediyseniz, telefonunuza zararlı yazılım bulaşmış olabilir. Aksi takdirde, dosya indirmeden cihaza spyware bulaşamaz. Büyük bir ihtimalle sorununuz fazla yüklenme yüzünden olabilir veya donanımsal bir sorundur.

APK dosyaları genelde bilindik sitelerden yükledim. Max 10 tane indirmişimdir APK, o kadar bile yoktur hatta.

Tarama yapın, fakat düşündüğüm gibi donanımsal bir sorundur.

Cihazınızda zararlı taraması yapın.

Telefonu sıfırladım sıfırladıktan sonra aklıma geldi geriye dönük gibi tarama yapılabilir mi?

Telefonda casus yazılımın olduğunun belirtileri nelerdir? (Antivirüs indir falan demeyin, telefonu sıfırladım ve sıfırladıktan sonra aklıma geldi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirgin düzeyde yavaşlamalar, performans kayıpları, bir anda reklam çıkması

Telefonda casus yazılımın olduğunun belirtileri nelerdir? (Antivirüs indir falan demeyin, telefonu sıfırladım ve sıfırladıktan sonra aklıma geldi.)
Android'ler de genelde PUP veya AD'lar oluyor yani reklam bazlı virüsler bunlar da telefonun kendini yavaşlatması ve önüne reklam çıkması şeklinde görülüyor.
Virüs varsa Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz mobilde etkili yazılımlardan biri.

Yeni konular

Geri
Yukarı