Casper VIA t-18m Android sürümü yükseltme

MelihSarioglu

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Yıllar önce aldığım tabletimle vakit geçirmek istedim fakat gördüm ki Android sürümü 4.4.2 ve YouTube bile desteklenmiyor. Android sürümünü ROM atarak nasıl yükseltebilirim? Uygun ROM bulamadım.

ROM portlamayı genelde yabancı insanlar yapıyor ve Casper da Türkiye ürünü olduğu için pek bilinmiyor yurtdışında. Cihazınıza özel ROM bulamazsınız yani. Belki rootlayarak falan aşabilirsiniz bu sorunu. YouTube'da bir video gördüm, adam uygulamanın verilerini temizleyip açıyordu. Çok basit bir yöntem ama belki işe yarar, deneyebilirsiniz.

ROM portlamayı genelde yabancı insanlar yapıyor ve Casper da Türkiye ürünü olduğu için pek bilinmiyor yurtdışında. Cihazınıza özel ROM bulamazsınız yani. Belki rootlayarak falan aşabilirsiniz bu sorunu. YouTube'da bir video gördüm, adam uygulamanın verilerini temizleyip açıyordu. Çok basit bir yöntem ama belki işe yarar, deneyebilirsiniz.
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Bahsettiğin yöntemi denedim fakat olmadı.
Youtube için STN tube uygulamasını kullanabilirsin.

Rom konusunda hiçbir geliştirici casper vestel gm gibi markalara rom geliştirmez.
Deneyeceğim teşekkürler. Aynı özelliklere sahip olan yurtdışı firmalarına bakacağım belki bir rom bulabilirim.

Deneyeceğim teşekkürler. Aynı özelliklere sahip olan yurtdışı firmalarına bakacağım belki bir rom bulabilirim.
Bu bile sıkıntı olabilir hocam. Bende de Casper VIA A4 var. Umidigi A5 Pro cihazının tamamen aynısı ama onun için hazırlanmış ROM'u kendi cihazımda kullanamıyorum.

Geri
Yukarı