Casper'dan Oyuncu Sistemi (!)

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 3B
Bugün resim dersinde gazetede gördüm bu kısmı. Casper firması benim düşünceme göre idare eder bir oyuncu sistemi toplamış. Fakat fiyatıyla bunu idare ederden uzaklaştırmayı başarmış. Ben sistemi pahalı buldum. Size göre normal hatta ucuz bile olabilir. Sizce bu sistemi alan kişiler olur mu?

10814211_1000651089961862_1920749528_n.jpg

16GB DDR3 ile Wifi'yi yan yana koyandan ne bekliyordunuz zaten. 16GB oyun bilgisayarı için fazla. İnsanlar 16GB diye aldanıyorlar. Esas önemli olan bellek hız ve zamanlama değerleridir. Şu anda çoğu oyun için 8GB bellek fazlasıyla yeterli. Yakın gelecekte de öyle olmaya devam edecek.

Zamanında babamın aldığı toplama bilgisayarın işlemcisi Celeron 1100 iken arkadaşım Casper'ın Pentium III işlemcili bilgisayarını almıştı. Casper o günlerden kalan ekmekleri yiyor hala. Yalnız o zamanlar genelde onboard oluyordu ekran kartları, bu konuda bildiğin devrim oldu ama hala iyi işlemci - dandik ekran kartı kombinasyonundan gidiyor. Bu modelin içinde düzgün bir ekran kartı var en azından :D

Vatan Bilgisayar Casper yetkilisi arkadaşım var. 3bin küsür TLye bi oyun kasası yapmışlar. Konuda belirtilen sistem galiba Kasa minibar büyüklüğünde işlemci soğutucusu 40tllik Cooler Master Blizzard ayarında oem soğutucu, Ramler soğutucusuz oem ramler, kasanın eksikleri saymakla bitmez. Arkadaşım stokları bitirdiklerini söyledi. Hatta birisi gelmiş almak için çocuk alalım demiş. Almaya karar vermişler. Annesi bunu salonun neresine koyacaz demiş. Bizim eleman da kanepenin tekini kaldırır öyle yerleştirirsiniz demiş. :ROFL:

Vatan Bilgisayar Casper yetkilisi arkadaşım var. 3bin küsür TLye bi oyun kasası yapmışlar. Konuda belirtilen sistem galiba Kasa minibar büyüklüğünde işlemci soğutucusu 40tllik Cooler Master Blizzard ayarında oem soğutucu, Ramler soğutucusuz oem ramler, kasanın eksikleri saymakla bitmez. Arkadaşım stokları bitirdiklerini söyledi. Hatta birisi gelmiş almak için çocuk alalım demiş. Almaya karar vermişler. Annesi bunu salonun neresine koyacaz demiş. Bizim eleman da kanepenin tekini kaldırır öyle yerleştirirsiniz demiş. :ROFL:
Blizzard ayarında diyorsunuz hocam. Blizzard'ı küçümsemeyin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı