CAT6 Kablo 100 Mbps hız veriyor

Egemen.Gezer

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
TurkNet gigabit müşterisiyim. Daha önce CAT5e kablo kullanıyordum gigabit hızları veriyordu ama biraz dalgalanma yapıyordu ve kabloda fiziksel hasar vardı. Ben de CAT6 kablo alma kararı aldım. Az önce bağladım ve şu an 100Mbps hız veriyor. Ne yapmalıyım?
Ethernet port: TP-Link TG-3468
Modem: ZyXEL VMG3625-T50

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-24 184558.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-24 184558.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 60
5G ile bağlanıncadamı aynı hızları alıyorsunuz? Ya kullandığınız kablo ya da modemin Ethernet girişi 100Mbps yukarısını sağlayamıyor çünkü yaşanan kaybıda göz önüne aldığımızda hızınız tam 100Mbps olarak düşündürüyor insanı.

Modemi fişten çekin Biraz bekleyip geri takın.

5G ile bağlanıncadamı aynı hızları alıyorsunuz? Ya kullandığınız kablo ya da modemin Ethernet girişi 100Mbps yukarısını sağlayamıyor çünkü yaşanan kaybıda göz önüne aldığımızda hızınız tam 100Mbps olarak düşündürüyor insanı.
İkisi de gigabit gözüküyor.

5g ile bağlanınca 300 400 civarı alıyor daha önce cat5e kullanıyodum o 1gbps veriyordu ama kablonun içi koptuğu için değiştirdim şuan o hızlara ulaşamıyorum.

Wi-Fi ile hız ne kadar ? TurkNet düşük hız veriyor olabilir mi acaba ?
Kablosuz test ekte

Onu deniyorum şuanda

Wi-Fi ile hız ne kadar ? TurkNet düşük hız veriyor olabilir mi acaba ?
Kablosuz test ekte

Onu deniyorum şuanda

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-24-18-56-24-173-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-05-24-18-56-24-173-edit_com.android.chrome.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 39
TurkNet gigabit müşterisiyim. Daha önce CAT5e kablo kullanıyordum gigabit hızları veriyordu ama biraz dalgalanma yapıyordu ve kabloda fiziksel hasar vardı. Ben de CAT6 kablo alma kararı aldım. Az önce bağladım ve şu an 100Mbps hız veriyor. Ne yapmalıyım?
Ethernet port: TP-Link TG-3468
Modem: ZyXEL VMG3625-T50

Hocam aynı sorunu bire bir yaşadım. Çözümü basit. Denetim Masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > Ethernet > özellikler > yapılandır > gelişmiş > hız & ikili veya Speed & duplex yazar. Ona tıklayın. Otomatik görüşme veya 100 Mbps yazar. Ona tıklayın. Oradan 1 Gbps'i seçin. Olmazsa beni etiketleyin.

Hocam aynı sorunu bire bir yaşadım. Çözümü basit. Denetim Masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > Ethernet > özellikler > yapılandır > gelişmiş > hız & ikili veya Speed & duplex yazar. Ona tıklayın. Otomatik görüşme veya 100 Mbps yazar. Ona tıklayın. Oradan 1 Gbps'i seçin. Olmazsa beni etiketleyin.
Hala aynı hızlarda 100mbpsyi görmüyor bile 90 civarında. Otomatik görüşmeden 1gbps tam ikili yaptım.

Geri
Yukarı