CAT7 kablo ile ankastreden modeme kablo nasıl çekilir?

Celalyuksel

Hectopat
Yer
KARAMAN
Daha fazla  
Meslek
DOKTOR
Arkadaşlar merhaba. 50Mbps Türk Telekom paket kullanıyorum ve 3.katta oturuyorum. Yaklaşık 40-50M CAT5 kablo kullanılmış 3 yıllık bina elektrikçi 3.kat ve 2.katın CAT5 kablosunu 1 kat a kadar çekip orada toplayıp birleştirip ankastreye tek CAT5 kablo ile indirmiş. Hat değerlerimi aşağıda paylaşacağım. Yeni CAT7 kablo ile ankastreden modeme yeni kablo ile hattımda iyileşme olur mu? Ara sıra dalgalanma yaşıyorum çözüm olur mu? Hat zayıflamasında SNR de iyileşme olur mu?
Screenshot_20220510_180318.jpg
Screenshot_20220511_133427_com.dmall.mfandroid.jpg
IMG-20220510-WA0004.jpeg
IMG_20220510_152513.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla hocam alabileceğim en iyi verim almak istiyorum o yüzden napcağıma tam karar veremedim, bazı kişiler değmez hat değerli de değişiklik olmaz santrale uzaklığım dan dolayı bazıları hat değerlerin iyi daha da iyileşmez diyorlar tam bilgim de yok
Doğalgaz borusunun yanına delik açıp geçircen, başka çare yok.
Apartman içinde ankastre ama havalandırmadan balkon penceresinden geçiş yapacam

Orası size kalmış hocam, kabloyu sabitlemeyi de unutmayın.

10 Gbps internet yoksa Cat7 kabloya gerek yok, Cat 6 işinizi ziyadesiyle görür. Kabloyu çektikten sonra az-çok fark ediyor.

Kabloda ek olup olmaması hızını etkilemez.

Kablo CAT5'miş 6'ymış 7'ymiş yine hızını etkilemez.

Kullandığın internet VDSL2 büyük ihtimalle. VDSL2, 30 Mhz çalışır. CAT5 kablo ise 100 Mhz'e kadar bana mısın demez. Gidip de boş yere kabloya para verme.

Not: Mhz diyorum, mbps değil. Karıştırmayın.

Son düzenleme:
Doğalgaz borusunun yanına delik açıp geçircen, başka çare yok.
Orası size kalmış hocam, kabloyu sabitlemeyi de unutmayın.

10 Gbps internet yoksa Cat7 kabloya gerek yok, Cat 6 işinizi ziyadesiyle görür. Kabloyu çektikten sonra az-çok fark ediyor.
Cat6 düşündüm hocam da dışarıdan da kullanacağım için daha korumalı birşey olsun hava şartları şu bu başım ağrımasın dedim

Yeni konular

Geri
Yukarı