Catalina elma logosunda takılı kaldı

Hocam, ne bu sitedeki imajlar ne de diğer sitelerdeki imajlar; hep bi'sorun çıkarıyor. Şöyle bir şey düşündüm, sanırım Vanilla kurulum diyorlar. Sıfırdan kendi EFI'mi kendim oluşturup Mojave kurmayı deneyeceğim.

Hocam, ne bu sitedeki imajlar ne de diğer sitelerdeki imajlar; hep bi'sorun çıkarıyor. Şöyle bir şey düşündüm, sanırım Vanilla kurulum diyorlar. Sıfırdan kendi EFI'mi kendim oluşturup Mojave kurmayı deneyeceğim.
Olmazsa söyle ben de senin için sıfırdan EFI oluştururum.

Direkt bu EFI ile deneyebilirsin:
Bu EFI ile elmada 1 kere bile takılmadı. Terminale "date 111213142016" komutunu girerek tarihi Kasım 2016 yaptım ve yükleyici açıldı. Windows'da Paragon Partition ile Diski yarıya bölüp yarısını Apple HFS yaptım ancak yükleyici, "bu diskle başlatamazsınız" tarzı bir uyarı verdi. Disk izlencesine girip formatlayamıyorum diski. Hata vermeden kapanıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca bu EFI'yi OC Mojave'ye nasıl uyarlayabilirim?

Disk İzlencesi'nde bir yanlışın oluyor sanırım. Mojave için HFS yeterli, istersen APFS'ye çevirip denersin.
High Sierra için de yeterliydi diye biliyorum ancak kabul etmedi sistem. Disk izlencesinden biçimlendirmek gerekiyordu, onu da High Sierra imajında yapamadım. Bir hata vermeden direkt kapanıp gri ekranda kalmıştı. Şimdi OC Mojave imajını flaşa yazdırdım. Bir de onunla deneyeceğim.

Yani çalışan EFI ile disk sorununu çözebilip kurmak vardı ama tabii sen bilirsin.
Hocam, High Sierra'dan çok Mojave'yi denemek istiyorum. İmajlar hazır, aynı EFI ile Mojave'yi kurabilir miyim? Ayrıca OC'nin bir artısı olacak mı? Disk sorununu nasıl çözebilirim?

Bir de:

1611933119786.png

WiFi kartım macOS destekliyor mu?

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı