Mavericks kurulumdan sonra Elma logosunda takılma

Mr.Silence

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Mavericks'i forumdaki rehberden yararlanarak bilgisayarıma kurdum. 2-3 deneme yaptım ve her defasında kurulumu başarıyla bitirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp gelen elma logosunun altında dönen imleçte takıldım. İmleç sürekli dönüyor ve gerisi gelmiyor. Bilgisayarı açamadığım için özelliklerini yazamıyorum. Marka ve model; Asus X552V

-v komutu ile başlattığımda ise fotoğraftaki aşamada takılı kalıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

gj9PJ5.jpg

Sisteminizi usb ile başlatın mac kurulu bölümü seçerek -x komutuyla başlatın.
Mac kurulumu yaptığınız bölüntüde Sistem/Kitaplık/Extensions yolunu takip edin ve extensions klasörü içerisinden ekran kartınızla ilgili kextleri silin, sistem açılacaktır.

Teşekkür ederim, yanlız bu sefer de başka bir sorun ile karşı karşıyayım. Defalarca kurulum yapabilmeme rağmen artık ne sisteme kurulu olan yeri açabiliyorum ne de usbden tekrar boot edip kurulum yapabiliyorum. Ekrana Elma logosu gelip bu sefer altında hiçbir imleç çıkmadan öylece takılı kalıyor. Tekrar pcyi kullanmak için ufak bir windows kurulumu yapmak zorunda kaldım çünkü elimde başka bir bilgisayar yoktu. Şu an yeni kurulum dahi yapamıyorum, sadece elma logosu takılı kalıyor. Usbyi formatlayıp tekrar transmac ile yazdırdım lakin sonuç aynı. Bir çok kez kurulum yapabildiğim bilgisayarımda logo ekranı takılı kalıyor.

29couj4.jpg

AMD işlemcili PC var,biostan ayarınıda yaptım (enable)
AMD için sürüm 10.83 lazım demişsiniz o sürümüde indirdim ama resimdeki ekranda kalıyor,yardım lütfen.

İkinci mesajımı düzenleyemediğim için tekrar yazmak zorunda kaldım. Tekrar ve tekrar denememe rağmen kuruluma geçemiyorum. -v komutu ile başlattığım zaman aldığım sonuç aşağıdaki gibi;

lBZXaQ.jpg

Herkese merhaba, aynı sorun benim başıma da geldi ve bu yüzden ayrı bi konu açma gereği duymadım. Sistemim Amd olduğu için yine forumda bulunan Niresh ile Amd PC'lere OS X Mavericks kurulumu konusundan yararlanarak PC'ime Mavericks'i kurdum. Kurulum bittikten sonra yeniden başlatıldığında elma logosunda takılı kaldı, alttaki yuvarlak sürekli olarak dönüyor. Denediğim parametreler -x -v GraphicksEnabler=Yes.
-x parametresini denediğimde altta bir çizgi dolmaya başlıyor fakat sonra yine takılıyor. Ekran kartım AMD Radeon HD 5600/5700 yardımcı olursanız sevinirim.

Açılan konuya ilgi ve alakayı gördüm. Kusura bakmayın ama ne bir yardımcı olunuyor ne de diğer sosyal ağlarda vaadedilenler... Orada burada biz yardımcı oluyoruz gibisinden reklam yapmayın, zira yabancı sitelerden arak yapıp ezber konuşmakla olmuyor. Kaç gündür zor durumda beklemekteyim. En azından yardımcı olamıyoruz, yapabilecek bir şeyimiz yok diye bilgilendirebilirdiniz de. Tabi insan olup düşünebilene. Herkese iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı