Catalina Hackintosh NVMe SSD görmüyor

Ahmet Yzvuz

Centipat
Herkese merhabalar. ASUS bir laptop kullanıyorum. AMD Ryzen 3200U işlemcisi var, 256 GB'da bir M.2 SSD var. NVIDIA GeForce MX230 ekran kartım ve Wi-Fi sorun değil. USB Wi-Fi alacağım. Kemal ALKIN tarafından sunulan MBR disk desteği olmayan imajı yükledim, M.2 SSD görünmedi. Meğer GPT imiş benim diskim. Şimdide Intel odaklı, AMD desteği deneysel, MBR diskleri desteklemez imajını indiriyorum. Uyumlu olur mu?
Sorunum kısacası
Önceden indirdiğim imaj MBR destekli imiş, M.2 SSD görmedi ama AMD odaklı.
Şimdi indirmeye başladığım imaj Intel odaklı, AMD deneysel ama MBR disk desteklemez.
Şimdi AMD deneyseldir diyor. Ben korktum açıkçası desteklemez diye, desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumsuz demek açılmaması veya kurulmaması anlamına gelmiyor. Ryzen laptop olduğu için kurulum olsa dahi grafik problemi yaşayacaksın.
benim için sorun yok ben sadece arada mac keyfi yaşıycam
Uyumsuz demek açılmaması veya kurulmaması anlamına gelmiyor. Ryzen laptop olduğu için kurulum olsa dahi grafik problemi yaşayacaksın.

Yani sadece masaustunde gezeceğim mağlum covid 19 yüzünden evde sıkıldık bende bu yüzden zaman geçirmek için uğraşıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı