Catalyst Control Center OverDrive Ayarlarını Sıfırlama

Ayberk Soysal

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli/Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
ELT Student
Arkadaşlar kuzenim bilgisayarıyla pek ilgili olmadığı için hayrına kasanın içini temizlemek istedim. Temizledim temizlemesine fakat temizledikten sonra merak edip driverlara baktım çoğu güncel değildi. Ekran kartı ATI Radeon HD 4800 serisinden bi karttı. Catalyst Control Center indirip ayarları kontrol ettim. Performans bölümünde AMD Overdrive bölümü vardı sanırım oradan ekran kartının frekansını ve fan hızını ayarlayabiliyordum, ben de sistem boştayken hepsini son frekansa kadar çekktim ve akabinde eski haline geri aldım. Buraya kadar her şey normaldi fakat olaylar bundan sonra başladı.

Oyun testi yapayım dedim ve CS:GO açtım. FPS değerleri normaldi ama daha fazlasını almak için frekans hızını arttırmak istedim ve oyun içinde değerleri arttırdım. Oyuna geri dönmek istediğimde uzun bi siyah ekrandan sonra PC kendini kapattı.

İlk başta anlayamadım fakat sonradan aklıma, temizlemek için kasayı açtığımda PSU'nun 300 watt olduğu geldi. Bilgisayarı tekrar açtım, açılış ekranı gayet normaldi fakat ayarları düşürmek için CCC'ye girmek istediğimde fanlar tekrar tam kuvvete döndü ve bilgisayar yine kitlendi.

Aklıma Safe Mode'da çalıştırmak geldi ancak girdiğimde ekran kartının kullanılmadığını ve muhtemelen HD Graphics ile çalıştığını farkettim. Bu nedenle ayarlara erişemedim ve hala erişemiyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Derdime bir çare ey dostlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
DD
VGA desteği ile güvenli modu aç ve ekran kartı sürücüsünü sil. Ya da PC'ye DDU indir. DDU sana güvenli modda açayım deyince evet de. Güvenli modda AMD'ye dair ne varsa kaldır.
DDU'ya gerek kalmadı güvenli modda kaldırabildim sağolun konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı