Catia tasarım programı için kodlamalar ve masaüstü programları

Proportionsz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Catia tasarım programı kullanıyorum ve içerinde kullanmak için birkaç form örneği aşağıda fotoğraf olarak bırakıyorum. Gördüğünüz gibi bu formlar .catvba uzantılı şekilde yapılmış. Ve birkaç tane de elimde catscript olarak kod mevcut.

Ben bunları dışarıda Visual Studio gibi yazılım ile kodlayıp aynısını .exe yani ufak program haline getirip tek bir terde toplayıp toolbar gadget gibi hepsi bir arada ufak all in One program hazırlamak istiyorum. Mümkün mü?

Visual Studio'da yapılmış sağ olsun bir yabancı arkadaş kaynak kodlarını paylaşmış. Bu ufak yazılım montaj parçalarını alfabetik sıralıyor. Kodları aşağıya bıraktım. Hangi dil ile kodlandığı hakkında hiçbir bilgim yok. Aslında dillere dair bilgim de yok :) çok karışık geldi açıkçası.
Bu konuda nereden başlamalıyım?? Aynı formaları uyarlayıp aklımdakini yapabilir miyim ? Zor mu? Profesyonellere mi danışmam gerekiyor?
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    184,2 KB · Görüntüleme: 48
  • 3.JPG
    3.JPG
    77,9 KB · Görüntüleme: 45
  • 4.JPG
    4.JPG
    72,4 KB · Görüntüleme: 39
  • 6.JPG
    6.JPG
    89,8 KB · Görüntüleme: 37
  • 61.JPG
    61.JPG
    230,5 KB · Görüntüleme: 45
Yazılım dilleri ile ilgili hiç bir bilginiz yoksa bu işi yapmak sizin için çok ileri seviye bir çalışma olacaktır, ekran görüntüsünü paylaştığınız kodlar Visual Basic dili üzerinde yazılmış. Eğer algoritma, bir kodun arka planda neler yaptığı gibi yazılımın temellerini bilmiyorsanız bu sizi çok zorlar. Eğer yazılım dilleriyle ilgili kendinizi geliştirmek istiyorsanız yazılımın temelinden başlamanız daha mantıklı olur.

Yazılım dilleri ile ilgili hiç bir bilginiz yoksa bu işi yapmak sizin için çok ileri seviye bir çalışma olacaktır, ekran görüntüsünü paylaştığınız kodlar Visual Basic dili üzerinde yazılmış. Eğer algoritma, bir kodun arka planda neler yaptığı gibi yazılımın temellerini bilmiyorsanız bu sizi çok zorlar. Eğer yazılım dilleriyle ilgili kendinizi geliştirmek istiyorsanız yazılımın temelinden başlamanız daha mantıklı olur.
Temeli nedir? Başladım diyelim şu paylaştığım kodları yazmam normal bir kişi üzerinde ne kadar vakit alır?

Temeli nedir? Başladım diyelim şu paylaştığım kodları yazmam normal bir kişi üzerinde ne kadar vakit alır?
Bu tamamıyla kişinin azmine ve düşünce yapısını kullandığı dile uyarlamasına bağlı. Bu kodlama aşamasına 1 yılda da gelebilirsiniz, önceden temeliniz varsa 6 ayda da gelebilirsiniz, belki yıllarınızı belki saatlerinizi alacak düzeye gelebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı, size önerim ufak projeler yapabileceğiniz Python ile başlayıp ardından Visual Basic, C#, C++ gibi ileri seviye sayılabilecek dillere yönelmeniz olacaktır.
Benim açımdan yaklaşık 2 yıldır Python, Solidity ve JavaScript ile uğraşıyor olmama rağmen bu attığınız örnekleri inceleyip neyin ne işe yaradığını öğrenip güncel şekilde yazabilmem yaklaşık 6 ayımı alabilir. 6 ay sıfırdan bir yazılım dili öğrenecek kimseler için çok kısa bir süre. Sizin temelden If-Else-Elif, Class ve Subclass'ları, döngü koşullarını öğreneceğinizi varsayarsak bu süre çok çok uzayabilir. Ancak dediğim gibi bu süre 6 ayda olabilir, 5 yılda olabilir.

Pratik, azim, ne hedeflediğini bilmek ve istikrar en önemli şeyler. Umarım yazılıma ilginiz kaybolmaz çünkü gerçekten bilgisayarda kullandığınız uygulamanın aslında ne olduğunu bilmek çok zevkli bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı