Cayma bedeli konusunda yardımcı olan İSS'ler

Celalcantabak

Hectopat
Merhabalar
Twitch'te güzel, akıcı, drop yemeden ve olabildiğince yüksek çözünürlükte yayın açıp CS:GO, LOL gibi oyunlarda da ping değerlerimin olmamasını istiyorum.
Türk Telekom evde internet müşterisiyim ve 3 Mbps upload değerim var.
Türk Telekomda ise en fazla 4 Mbps kotalı upload paketleri mevcut. Farklı bir sağlayıcıya geçince de cayma bedeli konusunda yardımcı olacak internet sağlayıcılarını biliyor musunuz?
Böyle bir durumda yardım aldınız mı ya da yardım alan tanıdığınız var mı?

Örneğin Türk Telekom devlete bağlı bir kurum ve kablonet firması da öyle.
Acaba Türk Telekomdan Kablonete geçerken bir ücret öder miyim?

Örneğin Türkcell Süperonline da paketten pakete değişen cayma bedeli destek ücretleri var. Bu avantajdan yararlanan var mı?
Bu 600 TL'lik cayma bedeli desteği içeren paket: Turkcell Uçuran Fiber Kampanyası

Bu bedeli başka paketlerde de kullanabiliyor muyuz?

Şu an 10 aylık bir taahhütüm var ve 1100 liralık bir cayma bedeli söz konusu. 500 600 liraya kadar şu saçma olaydan kurtulmak istiyorum. Aylık 120-130 TL gibi bir miktarı da ödeyebilirim.

İstediğim ise minimum 24 Mbps download ve 6-7 Mbps üzeri bir upload.
Yardım ederseniz çok sevinirim, çok arada kaldım ve bu konuda da pek bir bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Download işi çok sorun değil ama upload 6-7 mbps veren ben bir Turkcell var diye biliyorum. Sende zaten bir paket atmışsın. Turkcell müşteri temsilcileri ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsin. Onun dışında bir aralar Turknet'de cayma bedeli bizden gibisinden bir şey yapıyordu. Şuan var mı bilmiyorum.

Evet TT'den KabloNet'e geçerken ödeyeceksin.
Ayrıca TT soyguncudur. 90 liralık paketi indirimle 9638₺ -> 90₺ yapıp kaçışını engelliyor.

Evet TT'den KabloNet'e geçerken ödeyeceksin.
Ayrıca TT soyguncudur. 90 liralık paketi indirimle 9638₺ -> 90₺ yapıp kaçışını engelliyor.
Şöyle bir şey öğrendim az önce, TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN'un 52. maddesinin 4. fıkrasına göre eğer taahhütümüz 1 seneden fazlaysa cayma bedelini ödemek zorunda değilmişiz. Bununla gitsem eğer Türk Telekoma ne olur peki?

Şöyle bir şey öğrendim az önce, TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN'un 52. maddesinin 4. fıkrasına göre eğer taahhütümüz 1 seneden fazlaysa cayma bedelini ödemek zorunda değilmişiz. Bununla gitsem eğer Türk Telekoma ne olur peki?
Ben Telekom'dan Turknet'e geçiş yaptım modem, ve kurulum ücretleri hariç 330 TL cayma bedeli faturası gönderdiler ödemesini yaptım. Daha sonra senin yazdığın maddeye istinaden tüketici hakem heyetine başvurdum normal şartlarda 4 ay gibi bir sürede ücret tarafıma iade olur ama korona sebebiyle bilemiyorum. Ayrıca Turknet 120 TL iade yapacak ve arkadaş kodu ile üyelik açtığım için bir ay fatura ödemeyeceğim.

Ben Telekom'dan Turknet'e geçiş yaptım modem, ve kurulum ücretleri hariç 330 TL cayma bedeli faturası gönderdiler ödemesini yaptım. Daha sonra senin yazdığın maddeye istinaden tüketici hakem heyetine başvurdum normal şartlarda 4 ay gibi bir sürede ücret tarafıma iade olur ama korona sebebiyle bilemiyorum. Ayrıca Turknet 120 TL iade yapacak ve arkadaş kodu ile üyelik açtığım için bir ay fatura ödemeyeceğim.
Bu başvuruyu yaptıktan sonra caysan yine de o tutarı ödüyor musun? Şu an anlık olarak 1100 lira gibi bir cayma bedelim var ve hiç ödemek istemiyorum.

Gidersen çok takmazlar ben sürem bitince gittim ve modem nerede dediler. Olay şöyle başladı: Okullar ve internete pek bakamıyorum çok önemli değil ama bitince güzel bir modemin elimde olması lazım bende ucuz bir modemli pakete girdim. 60₺ civarı diyordu ama 75₺ geldi neden dedim modemin fiyatı o dedi. Anlaşmam bitince gittim mağazaya bitirin kapatın kullanmayacağım dedim. Kadın 1 saat gibi bir sürede yaptı bu işi ve modem nerede dedi... Evde dedim, modemi getirmeniz lazım yoksa kapatamayız dedi. Bende fiyatını ödediğimi üstüne ek para verdiğimi belirttim falan mağaza sorumlusu geldi modemi getirmezseniz onu yaparız bunu yaparız yeni paket açarız diye tehdit etti. Bende bu işi mahkemeye taşıyacağımı bölge kaymakamına kadar çıkaracağımı söyleyince 240 lira modem ücretini verin kapatalım dediler hala o para peşindeler ve eminim kasaya değil cebe inecek para, ne koparsa iyidir diye düşünüyorlar, bense hala sakin bir tavırla getirmeyeceğim o modemi 2. elden çuvalcılara vereceğinizi biliyorum dedikten sonra anlaştık ve kapattılar. Çuvalcı bölgeden bölgeye isim değiştiriyor kısaca sen gidip modemi verince 240 liraysa 100 liraya alıp bir bilgisayarcıya 150 liraya satıyor bu hele ki telefonu alıp dükkandan telefonla değil kredi çeker gibi parayla çıkanlara özel bir durum gidip telefon alarak kredi çekiyor telefon dükkanda kalıyor adam para ile çıkıp parayı her ay ödüyor telefonsa çuvalcıya gidiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı