Superonline cayma bedeli

Şerif Selen

Kilopat
Daha fazla  
2014'den belli 2 yılda bir yenilenerek yapılan sözleşme var son sözleşmenin 6 ayı kaldı eylül'de taahhüt bitecek farklı bir internet alacağım için ben şimdi çıkmak istiyorum, cayma bedeli istiyorlar direkt. Malum 400 TL cayma bedeli istiyorlar. Cayma bedeli isteyip vermeyen tüketici hakkını kullanan var mıdır?
Ne yapmayı önerirsiniz, ne yapılmadır, süreç nedir, uzun sürer mi, tüketici şikayetine kadar gider mi?

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Madde 52'ye bakın.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.
Bu maddeyi gösterip cayma bedelini reddedin. Onaylamazlarsa mecbur tüketici heyetine başvurmak zorundasınız.

Madde 52'ye bakın.

Bu maddeyi gösterip cayma bedelini reddedin. Onaylamazlarsa mecbur tüketici heyetine başvurmak zorundasınız.

Evet biliyorum o maddeden kaynaklı sorayım dedim bende öyle bir hakkım var diye telefonla arandığında bu madde söylense kabul edilir mi yoksa dilekçede bahsetmek mi lazım.
https://s2.superonline.net/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Abonelik_iptal_formu.pdf bunu buldum form olarak iptal talebi nedeni kısmına kesinti internet gidip gelmeleri teknik sorunların olması yazacağım ama maddeyi altına mı yazayım.
https://i.hizliresim.com/c85JBn.png şikayetten bunu yazdığımda.

Madde 52'ye bakın.

böyle bir cevap aldım haklılar mı?
O zaman tüketici haklarındaki 52. madde 4. fıkranın bir anlamı kalmıyor firma cayma bedelini isteye biliyor.

Son düzenleme:
Tüketici Kanunu 52. Madde 4. Fıkrasında yazar 1 yıldan fazla olan taahhütler'de tüketici hiçbir gerekçe göstermeksizin aboneliğini fesh edebilir. Yani size söylediklerine bakmayın istediğiniz zaman fesh edebilirsiniz. ( Kanunlara göre ) Benim size tavsiyem 175 i arayarak durumunuzu anlatın daha detaylı bilgi alırsınız. Tabiri caizse eşeği sağlam kazığa bağlamış olursunuz.

Tüketici kanunu 52. madde 4. fıkrasında yazar 1 yıldan fazla olan taahhütler'de tüketici hiçbir gerekçe göstermeksizin aboneliğini fesh edebilir. Yani size söylediklerine bakmayın istediğiniz zaman fesh edebilirsiniz. ( Kanunlara göre ) benim size tavsiyem 175'i arayarak durumunuzu anlatın daha detaylı bilgi alırsınız. Tabiri caizse eşeği sağlam kazığa bağlamış olursunuz.

Öyle olmuyor işte onlar da bildiği için sözleşmeye madde eklemişler cayma bedelini ödeyeceksin diye kısacası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı