Cayma hakkı kalkmayabilir

Teknik servis mağduriyetine çok net bir örnek vereyim ASUS kaynaklı anakart yanması durumunda yasal haklar nedir?
Hocam aradan aradan aylar geçmiş olan ürünler teknik servise "garanti" kapsamında gidince "kullanıcı hatası" olarak adlandıran işlemler ile herhangi bir cihazı aldıktan sonra 14 gün içinde herhangi bir kronik arızadan dolayı "servis onayı" ile değişim - iade talebi gerçekleştirmeyi karıştırmamak lazım diye düşünüyorum. Örneğin x cihaz telefon aldınız, telefon açılmadı ya da kamerasında bir problem var ve değişim veya iade talep edeceksiniz; %99 kabul edilecektir.

Hocam aradan aradan aylar geçmiş olan ürünler teknik servise "garanti" kapsamında gidince "kullanıcı hatası" olarak adlandıran işlemler ile herhangi bir cihazı aldıktan sonra 14 gün.

Bu 14 gün koşulsuz iade teknik servis süreciyle uğraşmamanı sağlıyor bu yüzden kalkmamalı paranı ürün satıcıya ulaştığı an alıyorsun teknik servise giderse uzun bir süre beklemen gerek. Ayrıca alıntıladığız mesaj bir teknik servis mağduriyeti konusu aldığınız ürün bu aşamaları yaşayabilir ve süre çok çok uzayabilir demek istiyorum.

Bu cayma hakkı kaldırılırsa aldığınız telefonu kontrol ettiniz ve kusur buldunuz sonraki gün iadesinde bu süreci yaşayabilirsiniz demek istiyorum bilmem anlatabildimmi.

Bu 14 gün koşulsuz iade teknik servis süreciyle uğraşmamanı sağlıyor bu yüzden kalkmamalı paranı ürün satıcıya ulaştığı an alıyorsun teknik servise giderse uzun bir süre beklemen gerek. Ayrıca alıntıladığız mesaj bir teknik servis mağduriyeti konusu aldığınız ürün bu aşamaları yaşayabilir ve süre çok çok uzayabilir demek istiyorum.

Bu cayma hakkı kaldırılırsa aldığınız telefonu kontrol ettiniz ve kusur buldunuz sonraki gün iadesinde bu süreci yaşayabilirsiniz demek istiyorum bilmem anlatabildimmi.
Ben tam tersini savunuyorum; 14 gün içinde koşulsuz şartsız, keyfi olarak iade edilen ürünler bir başkası tarafından satın alınıyor bundan dolayı üründe herhangi bir hata olmadan keyfi iade gerçekleştirilememeli. Üründe fabrikasyon bir hata olduğunun belirlenmesi için de teknik servisin kontrolü kadar doğal bir şey olamaz.

Demek istediğinizi çok net anladım, benim anlatmak istediğim de teknik servisin aylar önce alınmış ürünü incelemesi ve vardıkları sonuçlar ile 3-4 gün önce alınmış ürünü incelemesi ve vardıkları sonuçlar bir olmayacaktır düşüncesindeyim. Bakalım bu tarz mağduriyetler yaşanacak mı, göreceğiz...

Rica etsem,su konuma bakar misiniz ?
14 günü dolmamış donanımlar, Iade'den önce garantiye gitmek zorunda mı?

Geri
Yukarı