Hepsiburada Cayma Hakkı

Archosan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Bilgisayarım da bir siyah ekran problemi var. Kontrol edemediğim tek parça PSU. Herhangi bir yerden deneme şansım yok. Hepsiburada üzerinden bir PSU alıp bilgisayarımda denersem ve eğer sorunun PSU kaynaklı olmadığını anlarsam, cayma hakkımı kullanıp geri iade edebilir miyim?

Zaten 14 gunluk iade hakkin var edebilirsin herhalde. Sistem bilgilerini tam yazarsan sana yardimci olabiliriz.

İntel i5 4460,
Gigabyte Aorus RX580 4 GB,
Seagate 500 GB 7200rpm,
8 GB RAM,
Windows 10 64 bit

Sistem böyle ama benim demek istediğim PSU denersem ve sorun hala devam ederse iade edebilir miyim?

Hayır. Cayma hakkı için kutuyu açmamış olman lazım.
Yani bozuk cikarsa alinan parca kutu acilmis olsa bile iade almayip servise mi gonderiyorlar?
Rastgele siyah ekranlar mi olusuyor PC'de?
Eger rastgele siyah ekran hatalari aliyorsan ekran kartini garantiye gonder. Bu sorunu guc kaynagi da yapabilir. AMD kronik sorunu bu.

Yani bozuk cikarsa alinan parca kutu acilmis olsa bile iade almayip servise mi gonderiyorlar?
Rastgele siyah ekranlar oluyor, göz kırpması gibi, 2-3 saniye sürüyorlar ama onun dışında bir de siyah ekran da kalıyor ancak reset atabiliyorum. Böyle iki sorunum var.
Ekran kartından olamaz bu sorun R9 380 kartımda da vardı sonra değiştirmek için çok uygun fiyatlı RX580 buldum ve onu da alalı 2 hafta oluyor ve aynı sorun devam ediyor. Bütün yabancı forumları dolaştım, AMD kendi sitesinde kontrol ettim herkeste olan bir sorun ve hala çözülememiş. Bazıları hatayı PSU değiştirdikten sonra geçtiğini söylüyor. Zaten elimde tek o seçenek kaldı.

Eger rastgele siyah ekran hatalari aliyorsan ekran kartini garantiye gonder. Bu sorunu guc kaynagi da yapabilir. AMD kronik sorunu bu.
Adam sorunun hangi parçada olduğunu bilmediği için yeni psu alıp onu deneyecekmiş. Sonra sorunun psudan olmadığını anlarsa da aldığı psu yu iade edecekmiş.
Yani psu bozuksa yeni aldığı psu yu kullanacakmış. Ama elindeki psu sağlamsa yenisini iade edecekmiş.

Eski kartinda da vardi madem kabloyu da bir degistir. :)
Adam sorunun hangi parçada olduğunu bilmediği için yeni psu alıp onu deneyecekmiş. Sonra sorunun psudan olmadığını anlarsa da aldığı psu yu iade edecekmiş.
Yani psu bozuksa yeni aldığı psu yu kullanacakmış. Ama elindeki psu sağlamsa yenisini iade edecekmiş.
Beynim yandi. :/ Ehheeh.

Eski kartinda da vardi madem kabloyu da bir degistir. :)

Beynim yandi. :/ Ehheeh.

Benim PSU'da iki tane 6+2 pin var. RX580'e bir tane 6+2'lik pin takıyorum. Böyle olması mı daha iyi yoksa iki 6 pinliği bir tane 8 pinlik yapan bir dönüştürücü ile taksam mı daha uygun olur?
Usta kabloyu değiştir derken neyi kastettiğini anlamadım.

Benim PSU'da iki tane 6+2 pin var. RX580'e bir tane 6+2'lik pin takıyorum. Böyle olması mı daha iyi yoksa iki 6 pinliği bir tane 8 pinlik yapan bir dönüştürücü ile taksam mı daha uygun olur?
Usta kabloyu değiştir derken neyi kastettiğini anlamadım.
Diyorum ki monitöre bagladigin HDMI kabloy veya neyle bagliyorsan degistirip dene. Fark etmez yine 8 pinli oluyor 2 turlude.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı