Cayma hakkım olmasına rağmen iade reddi

pofuduk4

Hectopat
Daha fazla  
www.fasteffectwear.com giyim sitesinden 2 parça ürün sipariş ettim ve ürünlerinden biri 10cm kadar yırtık geldi. İç giyim de değil, eşofman altı ve hırka. Ben de iade edilmesini talep ettim fakat sitesinde sözleşme kısmında 14 gün içinde cayma hakkımın olduğu yazmasına rağmen satıcı ısrarla iade yok diyor. Şunu yapıyor: O para bizde kalacak sen bizden illa bir şey alacaksın. Israrla değişim yaparız iade yok diyor. Sitenin en altında koskocaman mesafeli satış sözleşmesinde 14 günlük cayma hakkımın olduğunu okuyup görüyorum. Bunu da bildirdiğim zaman bunu da yanıtsız bırakıp her defasında iade yok deniliyor. Bal gibi de iade alabiliyorlar fakat işlerine gelmiyor. Ürünleri kullanmadım bile. Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Kıyafet olunca "hijyen", elektronik ürün olunca "kutusu açılmış"... her türlü bahane buluyorlar o sözleşmeye uymamak için. Hangi internet sitesi bu arada yaz.

Kıyafet olunca "hijyen", elektronik ürün olunca "kutusu açılmış"... her türlü bahane buluyorlar o sözleşmeye uymamak için. Hangi internet sitesi bu arada yaz.
www.fasteffectwear.com site bu. Hijyen falan da demiyorlar, direkt iade yok malesef deniyor. Papağan gibi her seferinde aynı şey. Sözleşmelerindeki cayma hakkını ss alıp gönderiyorum. Maalesef iademiz yok diyorlar. Diyorum bu ürünleri kullanamayacağım olmuyorlar, bana dedikleri şey şu: başka bir ürün alabilirsiniz.

Bende bilmiyorum. Benim de iadede ürünüm var, Trendyol'da. Şimdi konuştum müşteri temsilcisi ile mesaj kısmından. İnatla şu soruma yanıt vermedi kaçamak verdi;

"Satıcı ürünü iade etmeyi veya geri ödemeyi veya ürünü geri göndermeyi reddederse. Yani elimde hem ürün yok, hem ücret iadem yoksa, Trendyol araya girip iadeyi veya zararı kendi karşılıyor mu?"

Buna evet demedi diyemedi, uzattıkça uzattı. Tekrar tekrar sordum ama hep kaçamak başka tarafa çekmeler. Öte yandan firmanın iletişim bilgilerini istediğimde "satıcıların bilgilerini paylaşmıyoruz" dediler. Peki süreç sonlanmazsa, THH vb. gitmek gerektiğinde o zaman veriyormusunuz dedim, yine hayır.

Bu ne demek? Şu demek. Trendyol vb. siteler satıcı ile alıcı arasında satıcıyı koruyan, alıcının dolandırılmadan güvenle alışveriş yapmasını sağlayan platformlar değil, tam tersi "çakal esnaf" denen satıcı tiplerinin müşteri ile irtibatını keserek satıcı ile bir olup müşteriyi ... yerler. Normalde internetten veya dışardan bir alışveriş yapsak arada Trendyol olmasa, elimizde en azından firmanın bilgileri olacaktı. Ama trendyol vb. olunca onada sahip olamıyoruz.

Tavsiyem çok ucuz ürünler dışında internetten alışveriş yapmamanız. Değiştirme ihtimali çok olan giyecek gibi ürünler özellikle ve tabiki kargoda sorun olması muhtemel bilgisayar gibi elektronik ve pahalı ürünler.

Geri
Yukarı