CB adayının belirleneceği 6'lı masa toplantısı başladı

FFyPq_oXEAYVUQ8.jpeg

Bu zamana kadar aday açıklamamalarının nedeni çıkardıkları vasıfsız biri bile olsa seçmenin artık başka seçenek yokmuş gibi ona oy vermesini istemeleri ve garanti olan koltuklarında seçimi kaybetseler de oturacak olmaları. Seçmen seçmen olsa bu partilerdeki genel başkanları otuz kez tokatlar istifa ettirirdi. Hala turşu bidonuna oy veririm diyen var. Size turşu bidonuna oy verdirtip, istediğiniz adayları da partilerinden, koltuklarından uzak tutarlar. Siz de bu adamların bu ülkeyi düzelteceğine inanırsınız. Aziz Nesin az bile söylemiş %90 o rakam. KK'na oy vermek vermemek mesele değil. Mesele bu adamın istenmediğini bile bile hala aday olabiliyor olması. Siz tuvalet terliğine oy verin paşalar. Ben vermem. Bu cehaletle 2002'de de sınandık. 20 senedir kurtulamadık. Uzak zamanda yaşanan bir olay değil yani bu. Yakın tarihteki siyasetten bile bi habersiniz, KK aday olsa veririm diyorsunuz. Acınacak haldesiniz cidden. Utanmadan adam hala o partinin genel başkanlığını yapabiliyor ve başkanlık seçiminde hala aday olabileceği konuşuluyor. KOMİK. Cidden komik.
Ülkede 10-15 minyon ne idüğü belirsiz insan sokaklarda fink atıyor. Sizin can güvenliğiniz yok olm. Ekonomi falan tırt şu an. Sizin can güvenliğiniz yok ALOOOO! Hala bu adamların gönderilmesinin imkansız olduğunu söyleyenler 6lı masada sizin geleceğinize etki edecek bir adayı konuşuyor. Siz de bunların çıkardığı adaya oy vermeyi mi düşünüyorsunuz? Vah benim saf kardeşlerim vah. Ülkenin geleceği size emanet öyle mi? Apo'nun heykelini dikeceğini söyleyen adamın özgür olması gerektiğini söyleyen insanların görev aldığı bir partinin sizin geleceğinize yön vermesine izin veriyorsunuz ha? Vah benim güzel ülkem. Yazık cidden. Kızılay'dan Türk ibaresini çıkartan bir adamın görev aldığı partinin sizin geleceğinize yön vermesini istiyorsunuz ben doğru mu görüyorum? Vah benim güzel ülkem, yazık seni canı pahasına kuran atalarıma... Akp seçmeni neyse muhalif seçmenin %90'ı da o. Bu ülkenin insanından bir cacık olmaz. Bende de hiç kafa yok mesela. Niye mi? Ben bu insanların milliyetçiliğini yapıyorum. Sizin gibi milletin milliyetçiliğini yaptığım için utanç duyuyorum, utanç.

Geri
Yukarı