CB Erdoğan kararıyla 15 bin yeni öğretmen atanacak

@Muhtacım, Müzik ve Resim dersleri aslında gerekli. Ama uygulanış şekli ülkemizde yanlış, onun dışında din dersi zorunlu değil. İsteğe bağlı olmalı, zorunlu din dersine ben de karşıyım.
Seçme esasıyla alınmalı dersler. Günde her öğrencinin atıyorum 4 saat zorunlu dersi olsun kalanını seçme derslerle doldursun. Liseye kadar gerekli temel eğitim veriliyor desek, lisede neden her alanda bilgi verilmeye çalışıyor anlamış değilim. Zorunlu dersleri bile kendi seçmeli bahsettiğim gibi. Fizik, Biyoloji ve Kimyayı aynı anda dayatmanın anlamı nedir bilemiyorum.

Mesela ben Beden dersine bayılırım. Neden 2 ders Müzik, Felsefe ve Dinden muaf olup Beden eğitimi konusunda uzmanlaşma gibi bir hakka sahip değilim? Bence herkesin üniversite mezunu olup kimsenin alanını tam manasıyla bilmemesi biraz bunlardan doğuyor. Kişiye alanında uzmanlaşma hakkı tanınmıyor. İşinin ehli olanların sayısı epey az.

@Muhtacım ama dediğiniz gibi herkesin Müziğe, Bedene, Resim dersine yeteneği olmaz, olması da mümkün değil. İsteğe bağlı olabilir. Bir işte de işin ehli yetiştirmek gerekir tabii ki.

Geri
Yukarı