CB Erdoğan kararıyla 15 bin yeni öğretmen atanacak

@KırAtlıLiberal diğer dersleri bırakın Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi(İslam Kültürü) dersi öğretmenleri arasında bile beni şaşırtanlar oluyor. Hak etmek gerekiyor öncelikle. Tabii ki çoğunluğu beklentiyi karşılamıyor ancak bazen de beklentilerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor sanırım.

@Muhtacım, bizim lisedeki din hocamız ateistti maalesef. Birinin ateist ya da Müslüman olup olmadığını zaten tespit edebileceklerini sanmıyorum da böyle adamlar da öğretmen olmamalı işte. Dini normalde karıştırmazdım ancak din öğretmeniyse Müslüman olması gerektiğini düşünüyorum. Ülkemizde de farklı dinin eğitimleri de verilmediği için.

@ZCPS21, bilindik köklü bir üniversite değilse şehir içinde okunmalı. Son çare olarak şehir dışı düşünülmeli bence. İyi bir üniversiteye gidilmediği sürece +5 -5 zaten. Hepsi birbirine benziyor.
Hocam açıkça söylemek gerekirse eşit ağırlıktan gireceğim sınava.
Matematik dışındaki dersler ezber istiyor zaten.
Matematik işinide kısa sürede halletmeye bakıcağım.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE ben din dersinin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Masraftan ziyade bir alan değil. Hem öğrenciye hem öğretmene eziyet. Din, Felsefe, Müzik, Resim ve Beden dersleri fazlasıyla gereksiz. Ayrıca öğrencilerin Fizik, Matematik, Kimya veya Biyolojiden birini seçmesi çok daha mantıklı olurdu. Edebiyat dersinde de Türk edebiyatı ağırlıklı, boş bilgilerden uzak daha çok kitap okuma ve yorumlamaya dayalı bir müfredat sağlıklı olurdu. Tarih ve Coğrafya derslerinde de yine aynı şekilde seçme hakkı tanınmalı. Tamamından azar azar bilmektense 2-3 alanda iyi miktarda bilgi sahibi olması daha sağlıklı öğrencilerin. Yabancı dile gelecek olursak bence Yabancı dilin de özel kurslarda verilmesi lazım. Liselerde Yabancı Dil öğretmenleri hangi liseye giderseniz gidin genel olarak yetersiz. İşin ucunda onları cezbedecek miktarda para olmadığı için pek öğretme çabaları da yok. Ben yabancı dil öğretmenliğinin gönül işi olduğunu düşünmüyorum. Biraz zorunluluktan gibi duruyor.

Ayrıca herkes Üniversite okumamalı, Üniversiteler özelleştirilmeli ve yalnızca hak edenler ve parası olanlar gitmeli. Herkes Üniversite mezunu olunca Üniversite mezunu olmanın pek bir manası kalmıyor. Parası olanların da hak etmeyen kesimine yapacak bir şey yok. Gitmemesi gereken elemanlar gideceğine yalnızca parası olan kesim ve gitmesi gerekenler gitsin. Teknik eleman olacak adamın Üniversite bitirmesine ne lüzum var? Zaten mesleki yeterliliğini lisesinde edinmiş olması gerekir.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE ben din dersinin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Masraftan ziyade bir alan değil. Hem öğrenciye hem öğretmene eziyet. Din, Felsefe, Müzik, Resim ve Beden dersleri fazlasıyla gereksiz. Ayrıca öğrencilerin Fizik, Matematik, Kimya veya Biyolojiden birini seçmesi çok daha mantıklı olurdu. Edebiyat dersinde de Türk edebiyatı ağırlıklı, boş bilgilerden uzak daha çok kitap okuma ve yorumlamaya dayalı bir müfredat sağlıklı olurdu. Tarih ve Coğrafya derslerinde de yine aynı şekilde seçme hakkı tanınmalı. Tamamından azar azar bilmektense 2-3 alanda iyi miktarda bilgi sahibi olması daha sağlıklı öğrencilerin. Yabancı dile gelecek olursak bence Yabancı dilin de özel kurslarda verilmesi lazım. Liselerde Yabancı Dil öğretmenleri hangi liseye giderseniz gidin genel olarak yetersiz. İşin ucunda onları cezbedecek miktarda para olmadığı için pek öğretme çabaları da yok. Ben yabancı dil öğretmenliğinin gönül işi olduğunu düşünmüyorum. Biraz zorunluluktan gibi duruyor.

Ayrıca herkes Üniversite okumamalı, Üniversiteler özelleştirilmeli ve yalnızca hak edenler ve parası olanlar gitmeli. Herkes Üniversite mezunu olunca Üniversite mezunu olmanın pek bir manası kalmıyor. Parası olanların da hak etmeyen kesimine yapacak bir şey yok. Gitmemesi gereken elemanlar gideceğine yalnızca parası olan kesim ve gitmesi gerekenler gitsin. Teknik eleman olacak adamın Üniversite bitirmesine ne lüzum var? Zaten mesleki yeterliliğini lisesinde edinmiş olması gerekir.
Bence de, bu dersler seçmeli olarak alınabilmeli sadece. Ben dindar birisiyim ama din dersinin bence pek bir yararı yok, isteyen öğrenciler seçsin ve gerçekten güzel dini bilgiler öğrensin. Namaz kılmanın esasları, orucun esasları, İslam tarihi gibi. Hele beden, müzik, felsefe, resim derslerinin aşırı gereksiz olduğunu düşünüyorum. Beden yine güzel oluyor, kafa dağıtıyorsun en azından ama aynısı müzik dersi ve türevleri(sanat dersleri) için söyleyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı