CB Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Deffizy, benim babam 60 küsur yaşlarda kronik hasta ayrıca dedem ve babaannem var. Ona rağmen işe gidiyorum, kardeşim ne yapayım. İşe mi gitmeyeyim? Hayat devam ediyor işte, virüs var diye hayat mı dursun?

Ben hayat dursun vs. demiyorum. Sen diyorsun ya "Bir şey olmaz, rahat olun." diye, öyle olmuyor o işler diyorum. Bir şey degil, birçok şey olacak. Okullar açılmalı ama ben bu durumun iyi yönetilmeyecegi, gerekli tedbirlerin alınmadıgını düşünüyorum. O yüzden de içim rahat degil. Umarım haksız çıkarım.

Haksız çıkmayacaksın maalesef. Acı ama gerçek açmış olmak için okul açılmış benim çevremden duyduklarım yönünde bunu söylüyorum herkes rahatsız durumdan daha ilk günden korkular başladı bile. Hadi ilkokul ortaokul çocuğuna öyle yapma böyle yapma diyebilirsin. Ama üniversitede ki adama ne diyebilirsin? Üniversiteler açıldığı an kaç yıldır birbirini görmeyen insanlar sarmaş dolaş mesafe olmaksızın takılacak ve durum daha kötüye gidecek yeteri önlem alınmazsa.

Sınıfta 40 kişi sosyal mesafe yok evet ama nerede var ki zaten artık?
En azından daha iyi bir eğitim alıyoruz okul olmasa insanlar dışarıda oluyor ne fark eder ki?
Uzun süre sonra okula gitmek iyi geldi ama dersler sıkıcı tabii :D

@Deffizy, ben de pek önlem alınacağını düşünmüyorum ama kardeşim okula gidinceye kadar kafedir vb. gitmiyor musun? Oradan da bulaşır, oralara da gitme o zaman bu mantığa göre. Dediğim gibi yapacak bir şey yok.

1 senedir evden çıkmıyorum kardeşim. Annem ve babam yaşlı insanlar ve bünyeleri çok zayıf, çok acil bir durum olmadıkça merkeze inmiyorum, Cafe restoran şu bu gitmiyorum gitmem zaten rahat olamayanlar benim gibi kendinden çok ailesini düşünen insanlar. 27 Eylül'de üniversitem başlayacak ve üniversiteleri ilk okul orta okulları açmaya benzemez. Her şehirden insan gelecek aynı ortamda saatlerce kalacak. Kimin nereden geldigi belli degil.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Deffizy Hangi üniversitede okuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı