CC ile alışveriş yapmak mümkün mü?

o1Poseidon

Hectopat
Merhabalar,
Sosyal medyada gezinirken bu sıralar keşfette karşıma çok fazla paraları ile hava atan kişiler karşıma çıkıyor ve bunlarda bu paraları yorumlarda CC ile yaptıklarını söylüyorlar. Cidden yakalanmadan böyle bir şey yapabiliyorlar mı? Biraz araştırdım Türk CC'lerde varmış sanırım. Cidden kartları kullanılan kişileri ailelerini, borçlarını düşünmeden harcama yapmak bu kadar kolay mı? Bir de saçma sapan triplere girmişler yok asla yakalanmayız biz diye.
Fikirlerinizi bekliyorum dostlar.
İyi Sosyaller.

Merhabalar,
Sosyal medyada gezinirken bu sıralar keşfette karşıma çok fazla paraları ile hava atan kişiler karşıma çıkıyor ve bunlarda bu paraları yorumlarda CC ile yaptıklarını söylüyorlar. Cidden yakalanmadan böyle bir şey yapabiliyorlar mı? Biraz araştırdım Türk CC'lerde varmış sanırım. Cidden kartları kullanılan kişileri ailelerini, borçlarını düşünmeden harcama yapmak bu kadar kolay mı? Bir de saçma sapan triplere girmişler yok asla yakalanmayız biz diye.
İyi Sosyaller.

Esenlikler hocam öncelikle evet mümkün Sigortacı abilerin bilgisayarlarına RAT - virüs atarak kartları elde ediyorlar genelde Telegram'ya da ICQ kullanıyorlar bu işte çok para var ama yakalanırsan hayatın bitebilir bence bu işe girme iyi günler.

Merhabalar,
İyi Sosyaller.
Evet yapılabiliyor ama bunun sorumluları tam anlamıyla onlar değil bazı sitelerde 3D olmadığından böyle rahatlar..

Esenlikler hocam öncelikle evet mümkün Sigortacı abilerin bilgisayarlarına RAT - virüs atarak kartları elde ediyorlar genelde Telegram'ya da ICQ kullanıyorlar bu işte çok para var ama yakalanırsan hayatın bitebilir bence bu işe girme iyi günler.
Hocam ben girme tarafında değilim zaten karşıma çıkan videoları öne alarak böyle bir konu açtım.

Mümkün ama öyle her yerde ve her şekilde kullanılamaz. Belli şeyleri yerine getirmek lazım, ayrıca genelde sadece kredi kartının bilgilerine sahip olmak yetmez. Kişinin telefonuna da erişime sahip olunması gerekir. Çünkü 2FA var her yerde, telefona gelen kodu da girmek gerekiyor yani.

Telefona erişim sağlandığı zaman gerisi kolay. Fakat izni sürdürememesi de lazım. Genelde aşırı yüklü miktar şeyler almazlar. Hatta kara para aklama yaparlar. Senden aldığı parayla direkt ürün almaz, başka bir ürün alarak onu paraya dönüştürür. Direkt ürün alırsa sıkıntı yaşayabilir.

3D Secure kullanmayan yerler var. Kullanılınca müşteriler üşenip siteyi kullanmıyor. Adamlar da müşteri sayısı artsın diye bu riski alıp koymuyorlar.

Kaşınmayın derim. 100 kişiye bakmazlar, size bakmaya karar verirler.

Haha. Hocam niye yaşamımı ve ilerideki hayatımı bitirecek bir illete bulaşayım ki? Karşıma videolar fazlaca çıkmaya başladığı için bende bilgili kişilerin olduğu bir foruma konu açtım.

3D secure kullanmayan yerler var. Kullanılınca müşteriler üşenip siteyi kullanmıyor. Adamlar da müşteri sayısı artsın diye bu riski alıp koymuyorlar.
Öyle yerlerden gidip ürün satın alıp sonra satarak nakit hale getiriyor arkadaşlar. Alan memnun, satan memnun durumu var. Fakat bence devletin o sitelere el atması lazım. Güvenlik açığı koskocaman.

Kaşınmayın derim. 100 kişiye bakmazlar, size bakmaya karar verirler.
Son birkaç yılda daha fazla bu konularla ilgilenmeye başladılar. Her hafta birilerini alıyorlar içeriye, eskisi gibi olmadığı için tespit yöntemlerinde de gelişme var. Ondan dolayı yapılacak bir iş değil. Parası güzel fakat değecek bir risk değil ki bir nevi hırsızlık yapıyorsunuz. Etik konusuna hiç girmiyorum. :D

Öyle yerlerden gidip ürün satın alıp sonra satarak nakit hale getiriyor arkadaşlar. Alan memnun, satan memnun durumu var. Fakat bence devletin o sitelere el atması lazım. Güvenlik açığı koskocaman.
Alırken hiç dikkat etmedim ama Amazon TR de 3D secure olmadan alışveriş imkanı sunmuyor mu? Forumda bahsetmişlerdi.
Keza diğerlerinden de kullanmayan vardır diye düşünüyorum. Firmalara zararı da var. Müşteri ben sipariş etmedim dese direkt banka parayı gönderiyor.

Geri
Yukarı