CC olayı nedir?

ÖzgünTR

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, az önce bir Discord sunucusunda:
"Az önce 3000 TL olan tüm limitimle kredi kartı CC yedim sanırım. Daha önce başına gelen var mı? Arkadaşlar ciddi soruyorum, varsa özelden ulaşsın."
Diye bir duyuru aldım. Bu tehlikeli midir? Çünkü bu kişiden bu konuyu açarken onay aldım ve beni bilgilendir dedi.
Bilen var mıdır? Yardım istiyor şu anda bu kişi. Nasıl bir olay olduğunu hiç bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, az önce bir Discord sunucusunda:
"Az önce 3000 TL olan tüm limitimle kredi kartı CC yedim sanırım. Daha önce başına gelen var mı? Arkadaşlar ciddi soruyorum, varsa özelden ulaşsın."
Diye bir duyuru aldım. Bu tehlikeli midir? Çünkü bu kişiden bu konuyu açarken onay aldım ve beni bilgilendir dedi.
Bilen var mıdır? Yardım istiyor şu anda bu kişi. Nasıl bir olay olduğunu hiç bilmiyorum.
Kartını herhangi bir yerden bulup çalmışlar. Tekinsiz yerlere kredi kartı bilgilerini girmiş mi arkadaş?

Discord'da bazı sunucularda bu işi çok yapıyorlar. İllegal yazılımlarla insanların kredi kartlarına ulaşıyorlar, istedikleri gibi kullanıyorlar ve bu yazılımın satışını yapıyorlar.

Gerek e-ticaret sitelerinin hacklenmesi, gerek ise sahte e-ticaret sitelerine girilen kredi kartı bilgilerinin çalınması olayıdır CC. Kredi kartı bilgilerini çalan kişiler doğrulama istemeyen, kod göndermeyen siteler üzerinden alış veriş yaptıkları için ne size ne de çalınan kart sahibine onay kodu göndermez. Bu şekilde parayı aklarlar.

1675611383363.png

@554130

Yeni konular

Geri
Yukarı