CCleaner Firefox'u bozdu

Ümit Şahin87

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Merhaba, yanlışlıkla CCleaner ile Firefox geçmişi temizledim bad sector var gibi tarayıcı müthiş kasmaya başladı.

2020-07-29_173130.jpg

Merhaba, yanlışlıkla CCleaner ile Firefox geçmişi temizledim bad sector var gibi tarayıcı müthiş kasmaya başladı.

Eki Görüntüle 626870
Avast gibi çöp bir firmanın satın aldığı hiç bir uygulamayı kullanmayın. CCleaner'ı silmenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra da Firefox'u sildikten sonra tekrar kurun.

Yıllardır tüm bilgisayarlarımda Ccleaner kullanırım. İlk kurduğum programlardandır. Ben hiç problem yaşamadım. Böyle bir şey varsa tecrübeli ve bilgisi olanların fikirlerini almak isterim.

@Ümit Şahin87, tarayıcının geçmişini 3. parti bir yazılım ile temizlemeye çalıştığın için uygulama içerisinde anormallik yaşanabilir. CCleaner yerine daha iyi alternatif yazılımları kullanabilirsin. CCleaner, Avast'a satıldıktan sonra içerisine fazla sayıda veri depolama seçeneği sundular ve gizliliği tehdit etmeye çalışan bir yazılıma döndürmeyi başardılar. Bunun dışında çok fazla sayıda saldırıya uğraması da kendisinin ne kadar güvensiz bir yazılım olduğunu gösteriyor.

Bad sector olduğunu nereden çıkardın ki? Normal zamanlarda da Firefox bu kadar kaynak kullanımında bulunabiliyor. Chromium tarayıcıların yanında karşılaştırma yaparken kaynak kullanımı çok göze batıyor.

@Ümit Şahin87, tarayıcının geçmişini 3. parti bir yazılım ile temizlemeye çalıştığın için uygulama içerisinde anormallik yaşanabilir. CCleaner yerine daha iyi alternatif yazılımları kullanabilirsin. CCleaner, Avast'a satıldıktan sonra içerisine fazla sayıda veri depolama seçeneği sundular ve gizliliği tehdit etmeye çalışan bir yazılıma döndürmeyi başardılar. Bunun dışında çok fazla sayıda saldırıya uğraması da kendisinin ne kadar güvensiz bir yazılım olduğunu gösteriyor.

Bad sector olduğunu nereden çıkardın ki? Normal zamanlarda da Firefox bu kadar kaynak kullanımında bulunabiliyor. Chromium tarayıcıların yanında karşılaştırma yaparken kaynak kullanımı çok göze batıyor.
Ccleaner yerine ne kullanabiliriz ?

CCleaner yerine ne kullanabiliriz ?
Disk ve gereksiz dosya temizliği için Wise Disk Cleaner X kullanabilirsin. Kayıt defteri temizliği için ise Wise Registry Clenaer kullanabilirsiniz. Bu zamana kadar kullandığımda bir sorun yaşamadım. CCleaner'dan daha başarılı bir şekilde temizlik işini hallediyorlar ve eğer yanlış bir dosyayı silerlerse (şu ana kadar hiç bu soruna rastlamadım) geri yükleme noktasına dönebilme seçeneğiniz bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı