Celal Şengör: "İstanbul depremi zannettiğimizden yakın ve büyük"

İsterse deprem ihtimali hiç olmasın. Bu önlem alınmak zorunda. İstanbul gibi bir şehrin yok olması hem Türkiye'nin ekonomisin çalkalar hem de bu kadar güzel bir şehir elimizden gider. İstanbul'a yıllardır zulmediyoruz, şimdi de ölüme mi terk ediyoruz?

İstanbul depremini düşünmek bile istemiyorum :( İstanbul depremi olduğunda Türkiye'nin en büyük ve zarar verici depremi olarak tarihte adının yer alacağını düşünmekle birlikte oldukça üzüntü duyuyorum.

İstanbul depremini düşünmek bile istemiyorum :( İstanbul depremi olduğunda Türkiye'nin en büyük ve zarar verici depremi olarak tarihte adının yer alacağını düşünmekle birlikte oldukça üzüntü duyuyorum.
İstanbul deprem bölgesi olmasına rağmen, binaların durumu beni çok üzüyor. İstanbul'daki binaların durumu Ankara'ya göre daha kötü duruyor. İstanbul'a gittiğimde özellikle dikkat etmiştim.

İstanbul'daki yapıtların çoğu depreme dayanıksız. Yıllardır İstanbul depremi bekleniyor ve ona rağmen de pek bir önlem alındığını da göremiyoruz. Felaket olacak bu deprem. 😔

Geri
Yukarı