Celal Şengör'ün taşınma kararı alması ve deprem riski

@M3HM3TY sizin yerinizde olsaydım, İstanbul'dan bir şekilde kaçma yoluna bakardım. Celal Şengör bile taşınma kararı aldıysa artık İstanbul'da durmanın çok bir mantığı yok gibi gözüküyor. Diyelim ki sizin eviniz yıkılmadı, deprem olduğunda orada oluşacak görüntüyü düşünmek bile istemiyorum. Can güvenliği vs. hepsi tehlikeye girecek. Depremden bir şekilde sağ kurtulanlar da canını korumaya çalışacak ve evlerinin yağmalanmaması için uğraşacak. Bunlar şaşırılacak şeyler değil, 6 ay önceki depremde bunlar olmadı mı? Hepsi oldu ve orada ciddi nüfus yoğunluğu olmamasına rağmen gene de önüne geçilemedi. İstanbul'da kesinlikle geçilemeyecek.

Ben mersinliyim. Mersin'de çok fazla arsamız, evimiz var ama bazıları köyde bazıları yazlık tarafında. Yani oturacak çok bölge yok hepsi şehirden uzak yazlık tarafları veya köy tarafları. Zaten bizim tüm şeylerimiz İstanbul'da İstanbul'u terketmek çok zor olur bizim için.

Malzemeden kaçmamanızı tebrik ediyorum. Fazla para demek kaliteli parça ve ölmemek demek.

Bizim evi zaten bizim tanıdık karşı komşu yapmıştı dedem parçaları almış o yapmış çalışanlarıyla. Bize yıkılmadan önce demişti sizin bina 8'e bile dayanır diye. 99 depreminden 1 yıl önce yapılmış zamanında 10.000 liraya almış dedemler arsayı. Dedem hep yatırımcı olduğu için ekmeğini yiyoruz şu an.

Anlıyorum, hepimizin sonu hayır olsun. 🙏 Denecek bir şey yok gibi gözüküyor.

Deprem açıkçası 7.6'ları görürse sadece Türkiye'de değil varna, Selanik, alexsandroupolis taraflarında da yıkım olacağını düşünüyorum. Eğer olmazsa bile ciddi oranda sallanırlar diye düşünüyorum.

Acaba deprem ne zaman olacak? Gün geçtikçe şiddeti artmıyor mu? 🤔 Her gün depremi düşünmek istemiyorum. :(

Evimiz sağlam olmasına rağmen ben bile korkuyorum. Düşünsene bir anda binalar yıkılıyor dışarıda beni kurtarın diye sesler geliyor. Düşüncesi bile psikolojiyi etkiler.

Geri
Yukarı