Celeron N3060 sistemde Windows 7'ye geçilir mi?

Tircii

Kilopat
Makaleler
1
SSD veya HDD modeli
Hikvision 120 GB
Merhaba Lenovo Ideapad 110 kullanıyorum bilgisayarın işlemcisinden kaynaklı Windows 10 çok yavaş ve ara sıra ekran gidiyor. Ses gidiyor acaba Windows 7'ye geçsem düzelir mi?

• İşlemci: Intel(R) Celeron(R) CPU n3060.
  • RAM: 4096 MB.
  • SSD: Hikvision 120 GB.

Ram ve SSD kaynaklı büyük ihtimalle sorun. Bunun yerine imkanınız varsa RAM'i ve SSD'yi biraz yükseltin. Windows kullanmanız zorunlu değilse Linux dağıtımlarına bakın bence.

Merhaba Lenovo Ideapad 110 kullanıyorum bilgisayarın işlemcisinden kaynaklı Windows 10 çok yavaş ve ara sıra ekran gidiyor. Ses gidiyor acaba Windows 7'ye geçsem düzelir mi?

• İşlemci: Intel(R) Celeron(R) CPU n3060.
  • RAM: 4096 MB.
  • SSD: Hikvision 120 GB.
RAM de yetersiz de, asıl problemin işlemci hocam. İşlemcin gerçekten kötü. O makineyle 10 kullanamazsın. 7 ideal olmasa da daha rahat ettirecektir bilgisayarını. Geç bence 7'ye.

Ekran ses gidiyor derken, bekliyorsun geliyor mu donma şeklinde mi oluyor mesela?

RAM de yetersiz de, asıl problemin işlemci hocam. İşlemcin gerçekten kötü. O makineyle 10 kullanamazsın. 7 ideal olmasa da daha rahat ettirecektir bilgisayarını. Geç bence 7'ye.

Ekran ses gidiyor derken, bekliyorsun geliyor mu donma şeklinde mi oluyor mesela?

Bilgisayarı ilk açtığımda ekran siyah kalıyor. Ses gitmeside kullanırken oluyor genelde ses gidiyor PC yavaşlıyor.

Bilgisayarı ilk açtığımda ekran siyah kalıyor. Ses gitmeside kullanırken oluyor genelde ses gidiyor PC yavaşlıyor.
İşlemcin o sistemi yürütemiyor. Bende de ASUS X201E makinede Celeron 847 varken benzer problemleri yaşıyordum. Sonra i5 3317u'ya geçtim bir daha olmadı.

CPU-Z görüntüsü atma şansın var mı dostum?

Geri
Yukarı